הדברה זה לא משחק ילדים!

הפרויקט של אדם טבע ודין
<Embed>


בזכותך הגענו ליעד - ואנחנו ממשיכים במאבק!

פורסם ב- 27/12/2017

שישה ימים לפני תאריך הסיום של הקמפיין, הבאתם אותנו אל היעד שהצבנו - 50,000 שקלים - שיאפשר לנו להמשיך את המאבק לסביבה בריאה יותר עבור כולנו, ובעיקר עבור הילדים. המאבק הזה משותף לכולנו, ובזכות הגב שלכם אנחנו יכולים להעלות הילוך במאבק החשוב הזה. בעתיד, כשתשמעו בשורות טובות בתחום ההדברה - תוכלו להתמלא גאווה שזה קרה בזכותכם!

מעבר לתרומה הכספית, קיבלנו מכם גם תגובות שמחממות את הלב ונותנות לנו זריקת מרץ נוספת להפוך את המזון שלנו, את הגינות ואת הסביבה שלנו לבריאה יותר ובלי רעלים מיותרים.

במקביל לעמידה ביעד, קיבלנו עוד מתנה מכיוון לא צפוי (ובעקבות לחץ ואיום שלנו להגיש הצעת חוק פרטית): פורסם תזכיר לתיקון חוק שיאפשר עקיבות ויחייב מגדלי פירות וירקות לערוך יומן הדברה.

מה זה עקיבות ולמה זה חשוב? כשאנחנו קונים מוצר כלשהו, אנחנו יודעים מי מכר אותו, מי מייצר\מייבא אותו וכך אפשר לדעת למי לפנות במקרה של תקלה. אבל מה עם פירות וירקות? עקיבות תאפשר לדעת מי גידל אותם ואיך הם הגיעו לסופר. במידה ונמצאה חריגה בשאריות חומרי ההדברה (כמו שקורה כאן יותר מדי), אפשר במהירות לדעת מה מקור העגבניה. יומן הדברה יאפשר לראות בדיוק באיזה חומרי הדברה השתמשו המגדלים, מתי בוצעה הדברה וכו'. אנחנו חושבים שזה מטורף שעדיין אין חובה לערוך יומן כזה.

תזכיר החוק הוא רק התחלה של מאבק חדש מבחינתנו: אנחנו חייבים לוודא שהדיונים עליו יהיו בוועדת הבריאות בכנסת ולא באף ועדה אחרת, כדי שהוא לא יתמסמס וייעלם. אנחנו חייבים לוודא שהחוק מקודם ולא הונח רק בשביל להוריד אותנו מהווריד של משרדי הממשלה. זה עוד שעות לובי ועוד שעות כוח אדם של צוות בריאות וכימיקלים באדם טבע ודין! הצבנו יעד חדש - 55,000 שקלים שיסייעו לנו עם קידום החוק הזה. 

המאבק לא הסתיים - וגם הקמפיין לא! שתפו את הקמפיין עם מי שעדיין לא תמך - בני משפחה, חברים, חברים לעבודה - ועם כל מי שאתם מכירים! אלה הימים האחרונים לקחת חלק במאבק החשוב הזה: http://bit.ly/SaveOurCHLDRN


עוד שבוע הקמפיין מסתיים ואנו זקוקים לכם עכשיו!

פורסם ב- 24/12/2017

נותר עוד שבוע לקמפיין שלנו! התרומה שלכם ריגשה אותנו מאוד וקירבה אותנו ליעד (50,000 ₪), אבל אנו זקוקים לעוד 10,000 ש"ח כדי להגיע אליו! רק אם נגיע ליעד תרומתכם תתקבל אצלנו ונוכל לצאת למאבק הזה!

מכירים מישהו שעדיין לא תמך בקמפיין? זה הזמן לשלוח לו את הקישור לקמפיין ולהזמין אותו להצטרף למאבק למען סביבה ומזון נקיים מרעלים!

http://bit.ly/SaveOurCHLDRN

גם ראש תחום כימיקלים ובריאות ב"אדם טבע ודין", שרית כספי-אורון, קוראת לכם לעשות מאמץ אחרון לקראת סיום הקמפיין!


בינתיים, אנחנו ממשיכים במאבק שלנו, והשבוע הקרוב הולך להיות עמוס:

ביום רביעי נהיה בבית המשפט העליון בדיון בדרישה שלנו להחמיר את מכירת חומר ההדברה הקטלני "פוספין". חומר ההדברה הזה כבר גרם למותן של שתי בנות בירושלים, ואנחנו דורשים להגביל את המכירה שלו.

יומיים לפני כן, ביום שני, נשתתף בדיון בוועדת השקיפות בכנסת כדי לדון על חוסר השקיפות של משרד החקלאות שלא מפרסם את הפרוטוקולים של הוועדה שדנה בבחינה מחודשת של חומרי הדברה שאושרו בעבר. בנוסף, המידע והנתונים שהוגשו לוועדה אינם חשופים לציבור ואפילו החלטות הוועדה אינן מפורסמות לציבור!

הפיצו את הקמפיין לחברים שלכם! אנחנו חייבים לנצח במאבק הזה כבר השנה, ונוכל לעשות את זה רק בעזרתכם! http://bit.ly/SaveOurCHLDRN


ממשיכים להתקדם אל סביבה נקייה מחומרי הדברה כימיים - בזכותכם!

פורסם ב- 28/11/2017

34 ימים נותרו לקמפיין "הדברה זה לא משחק ילדים", ורצינו להגיד תודה ל-79 התומכים והתומכות שעוזרים לנו להגיע לחזון שלנו: סביבה בטוחה ובריאה מחומרי הדברה כימיים - בעיקר לילדים!

הגענו ל-20% מהסכום הדרוש לנו כדי להיאבק בשימוש היתר בחומרי הדברה בלי פיקוח מספיק - לעתים בניגוד לחוק ותוך גרימת סיכון של ממש לציבור! חומרי ההדברה האלה מגיעים לנו לצלחת, לגינות ולכל מקום. עם זאת, כרטיס האשראי שלכם יחויב והמאבק שלנו למען סביבה בריאה יותר יוכל להתקדם במהירות רק אם נגיע ל-100% מהיעד - 50 אלף שקלים.

נשמח לתמיכתכם הנוספת והפעם בשיתוף הפרויקט. אם כל אחד יביא עוד שלושה תומכים, נוכל לעשות התקדמות אדירה!

(לינק לפרויקט: http://bit.ly/SaveOurCHLDRN)בינתיים אנחנו ממשיכים לפעול למען סביבה בריאה יותר, והנה טעימה מהפעולות השונות שעשינו במהלך הימים האחרונים:

1.     הגשנו הערות לרוויזיה של משרד החקלאות בנוגע לחומרי הדברה: משרד החקלאות החליט לבחון מחדש את אישורם של כ-50 חומרי הדברה שנעשה בהם שימוש בישראל למרות שהם נאסרו לשימוש באירופה. אחד מהם, לדוגמא, הוא Propargite, שנאסר לשימוש באירופה בגלל שהוא ככל הנראה מסרטן. בנוסף, משרד הבריאות קבע כבר בשנת 2012 שהצריכה היומית בישראל של החומר הזה גבוהה מהרמה היומית המקובלת.

2.     הגשנו נייר עמדה לוועדת השקיפות בכנסת בדרישה לחייב את משרד הבריאות לפרסם לציבור כיצד הם קובעים מהן הרמות המרביות המותרות לחומרי הדברה שונים.

3.     הגשנו בקשת חופש מידע למשרד החקלאות כדי לקבל מידע ופרטים על הדיונים של הוועדה הבין משרדית שמייעצת לתיאום תכשירי הדברה. אנחנו דורשים להציג את הפרוטוקולים מדיונים שנעשו בשנים האחרונות כדי שניתן יהיה לדעת איך נקבעו החומרים המותרים לשימוש, אלה שמגיעים בסופו של דבר לצלחת שלנו.

4.     במקביל אנחנו ממשיכים במאמצים להגביל את מכירת חומר ההדברה המסוכן "פוספין", שכבר הוביל למותן של שתי ילדות בירושלים בשל שימוש לא מתאים. בחודש הבא יערך דיון בעתירה שהגשנו בנושא. בזמן שהמדינה טענה בבית המשפט כי ההגבלות הקיימות על מכירת חומר ההדברה מונעות את הגעת הגעתו לידיים לא נכונות, שר הבריאות ליצמן חושב אחרת ובתשובה לשאילתא של ח"כ גרמן הוא ציין כי המצב כיום "עלול לגרום לסיכון לבריאות הציבור".

אנחנו רק בתחילתו של המאבק על סביבה בריאה יותר לכולנו, ובעיקר לילדים, אבל אנחנו חייבים לנצח בו כמה שיותר מהר - ואת זה נוכל לעשות רק בעזרתכם. שתפו את הקמפיין וצרפו עוד תומכים!
הפרויקט של

אדם טבע ודין
צור קשר עם היזם
"אדם טבע ודין" הוקם לפני יותר מחצי יובל במטרה להוביל שינוי בסדר היום הסביבתי והחברתי בישראל, ואנו פועלים לשם כך באמצעות כלים משפטיים, מדעיים וציבוריים. אנו מאמינים בקיומו של קשר הדוק בין ארבעה עוגנים: סביבה, חברה, בריאות וכלכלה - וממקדים את עשייתנו בהגנה על זכויות אדם סביבתיות, ביצירת רגולציה נאותה המאפשרת הגנה על איכות החיים ועל בריאות הציבור, לצד העצמת זכותו הדמוקרטית של כל פרט להיות שותף לתהליכי קבלת החלטות המשפיעות על חייו.
52,109
מתוך 50,000 ₪
104%מומן
0
ימים שנותרו
451
תורמים
מינימום 50 מייל תודה
זו ההזדמנות שלכם להגשים חלום ולקבל מייל תודה מ"אדם טבע ודין". את המייל הזה תוכלו להציג בגאווה לכל המשפחה והחברים.
130 תורמים
מינימום 75 ערכה להקמת גינה קהילתית
תמיד רציתם להקים גינה קהילתית? זו ההזדמנות שלכם!

ערכה וירטואלית להקמת גינה קהילתית מתנת עמותת "גינות קהילה בישראל" תסייע לכם בצעדים הראשונים הקמת גינה לתפארת.

הערכה תישלח בדוא"ל.
25 תורמים
מינימום 100 לקט בזיליקום
הלקט המובחר של זרעי בזיליקום שונים, ממשתלת "ירוק - משתלה אורגנית", יהפוך כל אדנית לחגיגה וכל ארוחה לסעודת מלכים.

כי אין כמו לקטוף מהאדנית ולהוסיף לבישולים!

התשורה תימסר לתומכים בדואר.
80 תורמים
מינימום 120 מארז שקיות רב-פעמיות לירקות
השקיות פותחו על ידי תלמידי בי"ס "עתיד בקעת כנרות" ומיוצרות על ידי מרכז תעסוקה לקשישים "רב חן" בקיבוץ שער הגולן.

גם אקולוגי, גם חברתי - צריך יותר מזה?

התשורה תימסר לתומכים בדואר.
43 תורמים
מינימום 150 סיור ליקוט בתל אביב
נמאס לכם מאותן מסעדות קבועות?

אחרי הסיור הזה, שניתן במתנה ע"י עמותת "גינות קהילה בישראל", תוכלו לצאת לאכול בתל אביב בדרך ייחודית, מעשירה ומהנה.

הסיור יערך בתיאום עם עמותת "גינות קהילה בישראל"
9 תורמים מתוך 15
מינימום 175 סדנת גידול ירקות בבית ללא אדמה
בחוות "ירוק בעיר", על גג דיזנגוף סנטר, תלמדו באופן תיאורטי ומעשי על עולם החקלאות ההידרופונית והאקוופונית ושילובם בסביבה העירונית.

כי מה יותר טוב מלעשות "קניות" של ירקות במרפסת?

הסדנה תיערך בחוות "ירוק בעיר" שעל גג דיזנגוף סנטר בתל אביב.
30 תורמים
מינימום 180 חברות שנתית - יחיד
בעזרת תשורה זו תהפכו לחלק ממשפחת אדם טבע ודין לשנה שלמה!

החברות שלכם עוזרת לנו גם בפרויקט הנוכחי וגם בשאר המאבקים הסביבתיים שלנו. למה? כי ארגון גדול הוא ארגון חזק. ככה לוקחים אותנו יותר ברצינות גם בכנסת וגם בבתי המשפט. גודל = כוח.
30 תורמים
מינימום 250 חברות שנתית זוגית
בעזרת תשורה זו תהפכו, אתם ומי שתבחרו בו, לחלק ממשפחת אדם טבע ודין לשנה שלמה!

החברות שלכם עוזרת לנו גם בפרויקט הנוכחי וגם בשאר המאבקים הסביבתיים שלנו. למה? כי ארגון גדול הוא ארגון חזק. ככה לוקחים אותנו יותר ברצינות גם בכנסת וגם בבתי המשפט. גודל = כוח!
17 תורמים
מינימום 1500 הרצאה של ראש תחום בריאות וסביבה
ראש תחום בריאות וסביבה ב"אדם טבע ודין", שרית כספי-אורון, תחשוף אתכם לעולם הסבוך והבירוקרטי שמאחורי חומרי ההדברה שמקיפים אותנו.


התשורה מתאמה בעיקר לוועדים, קבוצות מאורגנות וכו', ותיערך במקום על פי בחירתכם.
1 תורמים
מינימום 2000 הרצאה של מנכ"ל "אדם טבע ודין"
מנכ"ל אדם טבע ודין, עו"ד עמית ברכה, יעניק לכם הצצה מבפנים על מאבקים סביבתיים שנעשים ונעשו ברחבי הארץ.

התשורה מתאמה בעיקר לוועדים, קבוצות מאורגנות וכו', ותיערך במקום על פי בחירתכם.
0 תורמים
מינימום 3000 משרד על שמכם
תמיד רציתם שנחשוב עליכם? זו ההזדמנות שלכם!
השם שלכם, או של מי שתרצו, יוכל להתנוסס בכניסה לאחד מחדרי המשרדים שלנו.

אנחנו לא יכולים להבטיח שהוא יהיה שם לנצח, אבל אנחנו מוכנים להתחייב לשנתיים
0 תורמים מתוך 2
מינימום 200 סדנת רוקחות טבעית
במקום לקנות עוד ועוד מוצרי טואלטיקה וקוסמטיקה, בואו ללמוד איך לרקוח מוצרים טבעיים ובריאים, מתנת עמותת "גינות קהילה בישראל".

הסדנה תיערך בתל אביב בתיאום עם עמותת "גינות קהילה בישראל"
10 תורמים מתוך 10