עמותת נדן צריכה בית משלה

הפרויקט של עמותת נדן
<Embed>

על העמותה

עמותת נדן, פועלת כבר שנתיים ומציעה סיוע משפטי בהתנדבות לחיילים בשירות חובה בתחומי המשפט האזרחי. העמותה סייעה כבר למאות חיילים וחיילות
קצב הפניות מתגבר ואנו רוצים לעבור למשרדים משלנו, כדי שנוכל לעזור ליותר ויותר חיילים וחיילות. 

לכן, אנחנו מזמינים אתכם כאן ועכשיו, לעשות ולתרום לפרויקט ולהפוך אותו לפרויקט של כולם. ביחד, נוכל להגיע להרבה יותר חיילים וחיילות שצריכים את עזרתנו!


עמותת נדן הוקמה באפריל 2015, ע"י 8 עורכי דין - בוגרי הפרקליטות הצבאית, שראו במו עיניהם, איך חיילים וחיילות בשירות חובה, שמסתבכים עם בעיות משפטיות נקלעים למצוקה כלכלית, שפעמים רבות מובילה לכניסה למעגל חובות ובמקרים קיצוניים - לביצוע עבירות עריקות וגניבה. במקום שחיילים יתמקדו בביצוע משימותיהם הם צריכים להתמודד עם עורכי דין, בעלי בית ומעסיקים שלא מכבדים את החוק.

כיום בעמותה מתנדב צוות של עורכי דין וסטודנטים למשפטים שמטפלים בחיילים בהתנדבות ובמסירות. עמותת נדן מספקת סיוע משפטי בהתנדבות לחיילים וחיילות בשירות חובה, בתחומי המשפט האזרחי - חובות, הוצאה לפועל, דיני עבודה, ייצוג בבתי משפט אזרחיים ועוד. חיילים רבים נאלצים לשלם אלפי שקלים לעורכי דין פרטיים, או להסתמך על צורות הסיוע המשפטי הקיימות, שאינן מותאמות לאופי השירות הצבאי.  עבודת העמותה מתבצעת בהתנדבות מלאה של פעיליה.

איך אנחנו עוזרים?

סייענו לשלמה, חייל בודד מארה"ב, לוחם להסדיר את חובותיו, כדי שיוסר צו איסור יציאה מהארץ שהוטל עליו עקב הליכי הוצאה לפועל, והוא יוכל להתחתן בארה"ב. 
עזרנו לסופיה, חיילת שנאלצה לצאת לעבוד כדי לעזור למשפחתה.  
סופיה פוטרה והמעסיק סירב לשלם לה משכורת, ולאחר התערבותנו קיבלה פיצוי. עזרנו למולייה, שנקלע לתאונת דרכים עם רכב המשפחה, להסדיר חוב מול חברת הביטוח, תוך קבלת הנחה וללא הליך משפטי.  
גם אליהו, חייל מהמגזר החרדי שמשפחתו נטשה אותו, קיבל מאיתנו סיוע מול משכיר דירה שניסה לפדות לו צ'ק בטחון ללא סיבה. 

אלה רק סיפורים בודדים. יש מהם עוד מאות.

אז למה לתרום? 

כי זה נוגע לכולנו. תחשבו על עצמכם בתור חיילים. תחשבו על הילדים שלכם, בני הדודים, האחיינים. כולם ברגע כזה או אחר עשויים להזדקק לסיוע משפטי כמו שאנחנו נותנים ולשינוי שאנחנו יכולים לייצר. את השאר נעשה כבר אנחנו.

למה בעצם צריך אותנו? 

אלפי חיילים בשירות חובה, עם שכר נמוך ובעיקר - בלי זמן או ניסיון מספיק, נקלעים כל שנה לצרות משפטיות. עם הצרות האלה, קשה להתמודד במקביל לפקודות, לאימונים ולקורסים, שהם שגרת החיים בצה"ל. חיילים רבים כאלה, הם גם חיילים בודדים, שאפילו אין להם את התמיכה משפחתית. מרביתם המוחלט של החיילים, אינם יכולים להרשות לעצמם ייצוג משפטי איכותי.

למה אנחנו? 

אחרי שבילינו שנים רבות במערכת הצבאית כתובעים, סנגורים ויועצים משפטיים ואחרי שכולנו עבדנו שנים כעורכי דין באזרחות, יש לנו את הקשרים והידע הייחודי שאין לעורכי דין אחרים. אנחנו יכולים להיות החוליה המקשרת והמתווכת בין החיים הצבאיים והחיים האזרחיים.

אין עורכי דין מטעם הצבא שנותנים סיוע? לא. צה"ל והפרקליטות הצבאית מספקים לחיילים סנגורים צבאיים לתיקים פליליים בתוך הצבא בלבד. בעבר, היו עורכי דין שנתנו ייעוץ משפטי (ראשוני בלבד) בקציני הערים. עם זאת, במהלך שנת 2016, מערך קציני הערים צומצם ובעתיד ייסגר. מערך הסיוע המשפטי בקציני הערים כבר לא קיים.

אז מה אנחנו עושים אחרת? אנחנו מתייחסים לחיילים וחיילות בשירות חובה כאוכלוסיה הזקוקה לחיזוק מסוג מיוחד, בגלל שהם לא שולטים על הפנאי שלהם.
אנחנו עוזרים לכל החיילים בשירות חובה במהלך השירות, ללא מבחן כלכלי.
אנחנו מתאימים את אופי מתן השירות של העמותה לאופי השירות הצבאי, באמצעות קיום מפגשים בשעות אחר הצהריים- ערב וגם במהלך סופי השבוע.
בנוסף, התקשורת עם החיילים נעשית דרך מש"קיות הת"ש ובאמצעים דיגיטליים - מייל, וואטסאפ, פייסבוק שזמינים לחיילים 24 שעות. וכמובן, מגלים הרבה יותר סבלנות ורגישות למגבלות ולקשיים המוטלים על חיילים צה"ל.

העמותה שואפת לתת מענה למרבית בעיותיהם המשפטיות השכיחות של חיילים בשירות חובה. באמצעות ריכוז הפניות, שמרביתן דומות וחוזרות על עצמן, נוכל לטפל בכולם ביעילות ובמקביל - לזהות איפה צריך לעשות תיקונים. 

מה הספקנו לעשות בינתיים?

מאז שהעמותה קמה, מתנדבי העמותה טיפלו בהצלחה בלמעלה מ-500 תיקים עבור חיילים וחיילות בשירות חובה. 
מרביתם של התיקים הגיעו
לפתרון מלא תוך פחות מחודש וחצי מרגע הפניה, כשאנחנו מלווים, עוקבים ומפקחים.

בנוסף, עשינו המון גם מעבר לטיפול בתיקים עצמם:
1. העברנו הרצאות ולימדנו חיילים וחיילות להימנע מטעויות. 
2. בנינו מוניטין מצוין מול הצבא, רשות ההוצאה לפועל ועמותות אחרות שמסייעות לחיילים, שבעצמם מפנים אלינו את החיילים לטיפול.
3. אספנו נתונים, כדי שנוכל לעשות מחקר ולהבין איפה חשוב לעשות את השינוי - בין אם זה בחוקים ותקנות ובין אם זה במדיניות של משרדים ממשלתיים.
4. המתנדבים שלנו תרמו את זמנם היקר בהיקף של אלפי שעות עבודה מצטברות.
5. הכי חשוב - השפענו על חייהם של חיילים וחיילות רבים שישתחררו מהצבא עם  פחות דאגות, ובתקווה גם רכשו כלים לעתיד שיאפשרו להם להשתלב טוב יותר בחברה הישראלית. 

אוקיי, אז איך הסתדרנו עד עכשיו? מאז הקמת העמותה, העמותה פעלה מתרומות צנועות שאפשרו החזר הוצאות משרד (פקס, טלפון, משלוחי מסמכים, חוקרים פרטיים וכו') וקצת להשקיע בתשתיות - אתר אינטרנט לעמותה וסרטון.


כרגע, הדבר שהכי נחוץ לנו זה משרדים. 

ופה אתם נכנסים לתמונה. 

בואו לקחת חלק כמי שתרמו לפרויקט ותאפשרו לנו להתרחב ולהגיע לעוד חיילות וחיילים. ביחד איתכם ותמיכתכם, נעשה את הצעד נוסף כדי שלדורות הבאים של החיילים תובטח מעטפת סיוע לה הם זקוקים.

בנוסף לתרומתכם, תקבלו את האפשרות להיפגש עם פעילי העמותה :
בשיחה אישית, להיות על קיר ההוקרה, להגיע לאירוע הפתיחה של משרדי העמותה, להגיע להרצאה, חוג בית או לצאת איתנו לארוחה.

ואפשר גם לתרום, בלי לקבל תשורה, לפי היכולת והלב.
אנחנו, והחיילים שיטופלו אצלנו, נעריך ונוקיר כל אחד ואחת מכם באותה מידה! 

בואו נגרום לכל חייל או חיילת להבין שמשרדי עמותת נדן, זה ה-מקום שבו יפתרו בעיותיהם. 

עד כה, עמותת נדן קיימה פגישות עם החיילים הזקוקים לסיוע במקומות שאירחו אותה (אירחו בשמחה ואנחנו נוקיר להם תודה נצחית). 

אבל לקיים מפגשים במשרד שאינו שלך, זה לא דבר שיכול להימשך לאורך זמן. ובטח לא כשרוצים להתרחב ולעשות יותר. יש לנו חדר אחד לרשותנו פעם-פעמיים בשבוע, מה שמגביל את מספר החיילים שניתן לפגוש בכל פעם ואת זמינות העמותה באופן כללי. פעמים רבות נאלצנו לדחות מפגשים עם חיילים בגלל חוסר במקום.

על מנת שנוכל לעזור ליותר חיילים, אנחנו צריכים מקום משלנו. בגלל שהאוכלוסיה שאנחנו עובדים מולה הם חיילים שמגיעים מכל רחבי הארץ, על המשרדים להיות במיקום מרכזי, שקרוב ונגיש במרחק הליכה מהרכבת (או נסיעת אוטובוס קצרה ממנה), כדי לא להקשות על החיילים שמגיעים מרחוק וסוחבים ציוד. בנוסף, המקום צריך להיות נעים ונגיש גם בשעות הערב המאוחרות.


צה"ל הוא "צבא העם" ואם הגעתם עד כאן, כבר הבנתם שהפרויקט הזה חשוב לכולם. תתרמו - ותעזרו לנו לעזור להם.

עד עכשיו עשינו את הכל לבד, אבל עכשיו  חשוב לנו שכמה שיותר אנשים יקחו חלק בפרויקט שבאמת נוגע לכל מי שהיה בשירות חובה, מי שיהיה בשירות חובה ומי שאכפת לו מחיילים בשירות חובה, שבמשך שנים לא היה מי שישמיע את קולם ויילחם עבורם! 

ביחד איתכם נצליח לעזור לכולם!


מוזמנים לקרוא עלינו עוד:

היכנסו לאתר האינטרנט שלנו: 
אודות עמותת נדן - אתר העמותה

או לדף הפייסבוק שלנו:
עמותת נדן בפייסבוקהפרויקט של

עמותת נדן
צור קשר עם היזם
עמותת נדן הוקמה באפריל 2015 במטרה להגיש סיוע משפטי לחיילים וחיילות בשירות חובה. הסיוע ניתן בתחומי המשפט האזרחי - חובות, הוצאה לפועל, דיני עבודה, ייצוג בבתי משפט ועוד. העמותה מספקת שירותים לכל החיילים בשירות חובה, ללא קשר להכנסתם או להכנסת בני משפחתם. ***העמותה אינה מספקת סיוע וייצוג בתחומי המשפט הפלילי או בעניינים פנימיים הקשורים לשירות הצבאי****
26,732
מתוך 100,000 ₪
27%מומן
שעות שנותרו
126
תורמים
מינימום 50 תודתנו הנצחית!
תודה רבה על תמיכתם !
13 תורמים
מינימום 100 מייל תודה!
נשלח לכם את תודתנו האישית במייל!
45 תורמים
מינימום 150 פוסט תודה בפייסבוק!
פוסט עם תודה אישית יוקדש לכם על הקיר בפייסבוק!
9 תורמים
מינימום 200 שיחת תודה ממנהלי העמותה!
שיחה אישית עם מנהלי העמותה שיאמרו תודה רבה!
13 תורמים
מינימום 300 קיר ההוקרה
לוח עם שמותיהם של התורמים שאפשרו להכל להתחיל, ייתלה במשרדי העמותה וילווה אותה להמשך הדרך.
11 תורמים
מינימום 500 כרטיס להרצאה
שמכם יופיע בקיר ההוקרה + תקבלו כרטיס להרצאה "כלים וטיפים פרקטיים להימנעות מהיקלעות לחובות והחמרתם" שתועבר על ידי מנהלי העמותה בתל אביב בקיץ 2017. אפשר גם לתרום את הכרטיס למישהו שתחשבו שהדבר יועיל לו - ולא רק לחיילים בשירות חובה!
3 תורמים מתוך 100
מינימום 1000 הזמנה לאירוע הפתיחה של משרדי העמותה
שמכם יופיע בקיר ההוקרה + תוזמנו לאירוע הפתיחה של משרדי העמותה, בו תפגשו את כל המתנדבים ועורכי הדין הפעילים של העמותה!
7 תורמים מתוך 20
מינימום 5000 חוג בית - על שינוי חברתי ומדיניות רווחה
שמכם יופיע בקיר ההוקרה + נתארח אצלכם או אצל חבריכם, ונעביר חוג בית מצוצמם על יזמות, שינוי חברתי וגם כמה דברים שלא ידעתם על מדיניות הרווחה במדינת ישראל.
0 תורמים מתוך 5
מינימום 7500 ארוחת ערב במסעדה עם יוזמי עמותת נדן
שמכם יופיע בקיר ההוקרה + תוזמנו לארוחת ערב אינטימית במסעדת יוקרה בה נשוחח על עזרה לחיילי צה"ל, יזמות, שינוי חברתי אפשרי ועל תוכניות העמותה לעתיד!
0 תורמים מתוך 3