להציל את 60 ו-80

הפרויקט של ועד הפעולה השכונות הירוקות
<Embed>

תושבי השכונה הירוקה היקרים!

לפני כשלושה שבועות התפרסמה בעיתון גלובס כתבה מקיפה, בה פורט ארוכות על היתר בניה לבניית 9 קומות מרתפים שיכללו כ-3,300 מקומות חניה. ההיתר ניתן לחברת אמות במסגרת מכרז שהוציאה חברת אמדוקס, שמשרדיה מצויים כיום ברעננה, המבקשת למצוא משכן חדש וככל הנראה מתכננת מעבר לשכונה כפר סבא הירוקה. תנאי הסף במכרז היו בנייה של 3,300 מקומות חניה בחניון תת קרקעי בשטח המגרש שישמשו את עובדי ואורחי אמדוקס ביום-יום.

בעקבות פרסום הכתבה ערכו חברי הועד בירורים בעירייה והתגלה כי אכן מדובר בהיתר בניה הסותר את התכניות החלות על המקרקעין וכולל תוספת מקומות חנייה פי 6(!) מהמותר בתכניות. למעשה, העירייה אישרה מקומות חניה בניגוד לחוק ועל חשבון תושבי השכונה הירוקה!!

ברור, כי השארת ההיתר על כנו, וכניסה/יציאה של עוד 3,300 רכבים לשכונה (שקול להוספה של כ-1,500 יח"ד (!!)) בשעות העומס (בוקר ואחה"צ) תיצור אסון תחבורתי של ממש בשכונה ותפגע משמעותית בחיי התושבים בשכונה. זאת ועוד, מיקום המגרש צמוד לבית הספר שי עגנון ולאשכול הגנים שלידו והדבר יקשה עוד יותר על הורדת ואיסוף הילדים שלנו ממוסדות החינוך. 

תארו לכם, שאתם יוצאים ונכנסים מהשכונה בשעות העומס ויחד אתכם יש עוד 3,300 רכבים של אנשים שעובדים בשכונה!! 

אל תתנו לזה לקרות!!! הצטרפו אלינו למאבק של כל תושבי השכונה באיכות חיינו!

לאור חומרת העניין פעל בשבועות האחרונים ועד הפעולה של השכונה הירוקה בשיתוף עם תושבים מהשכונה להגשת ערר לועדת הערר לביטול היתר הבנייה הלא חוקי שהועדה המקומית בכפר סבא נתנה לאמות. לשם כך, ולאור חשיבות העניין והעובדה שעמד לרשותנו רק שבוע וחצי להגשת הערר (!), פנו ועד הפעולה של קניאל ומס' תושבים בשכונה לעו"ד אלי וילציק, מומחה בסוגיות תכנון ובניה, שכרו את שירותיו במחיר סמלי מאוד, ולאחר מאמצים רבים אנו שמחים לבשר כי הערר הוגש לועדת הערר!  

פרק הזמן העומד לרשותנו לאיסוף הכספים ותשלום לעו"ד וילצ'יק הינו כחודשיים ועדיף עוד לפני. מדובר בשכ"ט סמלי ביותר של 6,000 ש"ח.

אנו קוראים לכם, ציבור התושבים היקרים של כפר סבא הירוקה 60 ו-80 וכל מי שרואה עצמו נפגע ממתן ההיתר לחברת אמות, לקחת חלק בהתנגדות ושמירת איכות חיינו בשכונה על-ידי תמיכה כספית של 50 ש"ח בלבד לתושב. סכום זעום לעומת הקטסטרופה התחבורתית שתקרה בשכונה שלנו ככל שההיתר יעמוד על כנו. את כל הפעילות המשפטית וההתעסקות לקחו על עצמם מס' תושבי השכונה בהתנדבות.

אנחנו חייבים את השתתפותכם בעלויות הביטול של היתר הבנייה.

יחד נוכל לשמור על השכונה שלנו ועל איכות חיינו!! 

הפרויקט של

ועד הפעולה השכונות הירוקות
צור קשר עם היזם
ועד הפעולה יחד עם מס' תושבים נוספים בשכונה פועלים על-מנת לבטל את היתר הבניה שניתן לאמות לבניית 3,300 חניות בשכונה שלנו לשימוש המשרדים של אמות. מדובר בתושבי השכונה שפועלים בהתנדבות וצריכים את עזרת התושבים בשמירה על השכונה שלנו!
6,400
מתוך 6,000 ₪
107%מומן
0
ימים שנותרו
111
תורמים