מקום של אור לילדינו

הפרויקט של גן הורים
<Embed>

אנחנו מזמינים אתכם.ן לתמוך בהמשך קיום המסגרת החינוכית ל21 ילדינו, לחמשת החודשים הקרובים


נתחיל מהסוף: 21 הבנות והבנים האהובים שלנו לא הולכים לגן כבר 4.5 חודשים, אחרי שמשרד החינוך הפקיר את ילדינו ולא הותיר לנו שום ברירה. בשיתוף פעולה והרבה רצון הצלחנו ליצור להם מסגרת חלופית ראויה ואוהבת, וכאן אנחנו זקוקים כעת לקצת עזרה.

יד ביד, אנו מוצאים את עצמנו מקימים גן אלטרנטיבי
בחודש ספטמבר 2018, לפני כ4.5 חודשים, הקמנו במו ידינו מסגרת אלטרנטיבית לחינוך 21 ילדינו בגילאי 4-6. הרעיון למעשה נולד מצורך קיומי עבור ילדינו, היות וברקע התנהל מאבק לא בריא של הגופים השונים האמונים על חינוכם. היות ואנו גרים ביישוב קטן, ואין מענה אחר פורמלי עבור בנותינו ובנינו היקרים לנו מכל, החלטנו ליצור מלימון לימונדה, ולקיים עבורם מסגרת חינוכית, תוך בחירת ערכי החינוך, התכנים, והכי חשוב- נשות צוות אהובות ויקרות- עליהן אנו סומכים בלב שלם. 

כך מתנהל לו גן הורים אלטרנטיבי, כבר מספר חודשים לא מבוטל, במבנה קטן אך חמים ומקסים, והילדים שמחים, צומחים, ומתפתחים ומקבלים יחס מדהים. ואנחנו שקטים כי האמון קיים וכי האקלים החינוכי בגן הוא נהדר. 

ובכל זאת, איך הכל התחיל?
הכל התחיל כשבסוף אוגוסט התבשרנו שהגננת האהובה שהיתה אמורה להמשיך בגן אחרי שנה מוצלחת הוחלפה. עד כאן סתם מקומם. 

רק שהגננת לא סתם הוחלפה, אלא למען האמת- היא הועפה בגלל שהגננת שקדמה לה ועזבה בטונים צורמים, אחרי שההורים איבדו בה אמון בגלל אירועים בעייתיים, החליטה לחזור כי "הגן שלה".
אחרי שחווינו על בשרנו מה נוכחותה מעוללת לאווירה בגן, איך היא מפלגת יישוב שלם ונוכחנו כמה טוב בלעדיה החלטנו שהפעם לא נוותר.

"הגן שלי" היא טוענת, ואנחנו בסך הכל אומרים שלפני הכל גן שייך לילדים, ולא לגננת. על אחת כמה שאנו גרים ביישוב קטן בו אין מגוון אפשרויות כמו בעיר. המחיר שאנחנו משלמים על הצעד שלנו גדול. שעות של פגישות, ימי חופש ועול כלכלי גדול שנובע מכך שנאלצנו להקים מסגרת שתהיה טובה לילדים ותאפשר לנו לשלוח אותם בבוקר בלב בטוח.

אכזבה רבותיי, אכזבה. 
בזמן הזה נוכחנו עד כמה עבור משרד החינוך והגננת, הילדים וחינוכם הם לפעמים לא יותר מכלי משחק, ועד כמה מתסכל להילחם במערכת אף שהעוול זועק לשמיים וכל אדם הגיוני מזהה אותו מרחוק. 

מה המטרה שלנו? 

למרות הלימונדה שיצרנו, המבנה בו הילדים נמצאים קטן מאוד עבור 21 ילדים, התקציב למימון המסגרת- כולל תכנים מהותיים חינוכיים אינו מספיק ואנו נדרשים לייצב את הגן. 

בימים אלה, אנו מנסים לגייס סכום שיבטיח את היכולת שלנו להעניק לילדים שלנו את מה שמגיע להם ולהשלים את החוסר שיצרה המדינה. במאבק הזה כל שקל חשוב ומאפשר לנו לדאוג שגם בלי משרד החינוך הילדים יעלו מוכנים לכיתה א', יישארו ביחד עם חבריהם וילמדו מהם סולידריות ומאבק בחוסר צדק גדול כל כך.

למרות תחושת האכזבה הכבדה שלנו אנחנו עדיין מקווים שהם יוכלו לחזור לגן בקרוב עם הגננת שמגיעה להם, בגן שהם ראויים לו. אנחנו מלאי תקווה שלא נזדקק לכל הסכום שאנו מגייסים, ואם יישאר ממנו משהו אנו מתחייבים לתרום אותו למען ילדים אחרים.

הגיוס הזה מיועד בראש ובראשונה כדי שגם החברים שלנו, אנשי הקהילה והמשפחות שמבינות מדוע אנו נלחמים יתנו כתף, אבל כמובן שנקבל בברכה עזרה מכל מי שמאמין שהדבר החשוב ביותר כאן הוא הילדים ולא סידור עבודה.
הפרויקט של

גן הורים
צור קשר עם היזם
שמי נועה, אמא לתום בן ה5, אחד מ21 ילדים שנשארו השנה ללא גן חובה, ביחד עם חברי החלטנו להילחם על הצדק, ההיגיון ובעיקר על החינוך שילדינו ראויים לקבל.
16,100
מתוך 15,000 ₪
107%מומן
14
ימים שנותרו
47
תורמים
מינימום 50 תודה מהורי הגן
באם נגיע ליעד, תקבל/י באהבה תודה מהורי הגן על תרומתכם והאפשרות לזכות בחינוך במסגרת האלטרנטיבית שלהם. קבלת התשורה תשלח למייל התורמים
7 תורמים
מינימום 100 תודה מוקלטת מילדי הגן
באם נגיע ליעד, תקבל/י באהבה תודה מוקלטת מילדי הגן על תרומתכם והאפשרות לזכות בחינוך במסגרת האלטרנטיבית שלהם. קבלת התשורה תשלח לוואטסאפ התורמים
6 תורמים
מינימום 200 תמונה תודה מילדי הגן
באם נגיע ליעד, תקבל/י באהבה תמונת תודה מילדי הגן על תרומתך והאפשרות לזכות בחינוך במסגרת האלטרנטיבית שלהם. קבלת התשורה תשלח למייל התורמים
11 תורמים
מינימום 300 ציור מילדי הגן
באם נגיע ליעד, תקבל/י באהבה ציור מילדי הגן על תרומתך והאפשרות לזכות בחינוך במסגרת האלטרנטיבית שלהם. קבלת התשורה תשלח למייל התורמים
5 תורמים
מינימום 400 אלבום מילדי הגן
באם נגיע ליעד, תקבל/י באהבה אלבום דיגיטלי מילדי הגן על תרומתכם והאפשרות לזכות בחינוך במסגרת האלטרנטיבית שלהם. קבלת התשורה תשלח למייל התורמים
0 תורמים
מינימום 500 חלות לשישי מלדי הגן
באם נגיע ליעד, תקבל/י באהבה חלות ליום שישי הנעשות באהבה על ידי ילדי הגן על תרומתכם והאפשרות לזכות בחינוך במסגרת האלטרנטיבית שלהם. קבלת התשורה תשלח לבית התורמים.
3 תורמים
מינימום 750 שיר תודה מיוחד מילדי הגן
באם נגיע ליעד, תקבל/י באהבה שיר תודה מיוחד מילדי הגן על תרומתכם והאפשרות לזכות בחינוך במסגרת האלטרנטיבית שלהם. קבלת התשורה תשלח לוואטסאפ התורמים
1 תורמים
מינימום 1000 הזמנה למסיבת פורים עם ילדי הגן
באם נגיע ליעד, תוזמן/י באהבה גדולה למסיבת פורים עם ילדי הגן כמחווה והודיה על תרומתכם והאפשרות לזכות בחינוך במסגרת האלטרנטיבית שלהם. קבלת התשורה היא בנוכחות פיזית במסיבה במושבנו.
8 תורמים