הפרויקט של ד"ר צילינדר

הפרויקט של ד"ר צילינדר
<Embed>

בקצרה, מה זה הפרויקט של ד"ר צילינדר?

התקנת מנעולי בטיחות איכותיים למשפחות מעוטות יכולת, בחינם לחלוטין מבחינתם.
למה? כי זה מציל חיים.

מה הקשר בין החלפת מנעול לפרויקט מציל חיים?

לצערי, כמנעולן מוסמך הייתי במקרי חירום שנגמרו באסון, אך ורק בגלל מנעול הדלת. אמנם אין בכוחי למנוע את מקרי החירום, אבל כן בכוחי להתקין מבעוד מועד מנעול איכותי עם יציאה מהירה מהדירה, ובכך למנוע ממקרה החירום להפוך לאסון. אני פונה אליכם בבקשה: 
תנו לי את הכוח להמשיך ולהציל חיי אדם. 
בדיוק בשביל זה הפרויקט הזה.

תן דוגמא למקרה חירום שכזה

המקרה שממנו התחיל הפרויקט: בדצמבר 2011 סמוך ל 1:00 בלילה, ברחוב שקט ברמת גן, עלתה באש דירתה של השכנה שגרה בבניין ממול. לוחמי האש פרצו את הדלת ומצאו את גופתה בסמוך לדלת הכניסה. המסכנה לא הצליחה להימלט מהדירה שבקומה השלישית. עד אז, שמעתי על מקרים כאלו רק באמצעי התקשורת. זו הגברת הראשונה שהכרתי שנספתה באסון נוראי שכזה. הטראומה מהאירוע ההוא מלווה אותי מאז וכנראה תמשיך ללוות אותי. בחרתי לנתב אותה לעשייה חיובית. זו הסיבה שמאז אני מתעקש להתקין ללקוחות שלי מנעול עם מפתח קבוע מהצד הפנימי בדירה. כדי שחס ושלום במקרי חירום לא יתקעו בתוך הבית.

על איזה מנעול מדובר? למה דווקא הוא?

לפרויקט בחרתי במנעול בשם "לוקסיס" של חברת רב-בריח. זה המנעול הכי איכותי ובטיחותי שלהם. עומד גם בתקן הישראלי וגם בתקן האירופאי. לא ניתן לפריצת גנבים שקטה אלא רק לפריצה אלימה ורועשת. הוא מגיע עם חמישה מפתחות ועם כרטיס מיוחד לשכפול מפתחות. בנוסף, במנעולים החדשים של 2018, המפתח הפנימי הקבוע הוא גדול במיוחד ונוח במיוחד. דבר ההופך אותו לידידותי גם לילדים קטנים, וגם למבוגרים עם ידיים רועדות. המנעול הזה נותן תמורה מעולה למחיר שלו והוא מתאים לכל הדלתות בישראל, לכן בחרתי דווקא בו לפרויקט.

כמה הוא עולה?


450 ש"ח לא כולל התקנה. התקנה עולה 200-350 נוספים, בהתאם למרחק מהחנות בפתח תקווה.

רגע, רגע, רגע, אתה רוצה שיתרמו את המנעול? את ההתקנה? גם וגם? אז מה אתה תורם פה בדיוק?

התרומה שאני מבקש היא אך ורק עבור מחיר המנעול. ההתקנה, כולל נסיעות וכולל הכל - עלי.
כל 450 ש"ח שיתרמו לפרויקט = משפחה נוספת שתיכנס לפרויקט.
בידכם לקבוע אם אגיע ל 40 משפחות או יותר, ואולי לא לאף אחת. רק אתם קובעים.

היעד הוא 18,000 ש"ח, לכמה משפחות תגיע?

18,000 ש"ח זאת אומרת ש 40 משפחות בדיוק יזכו להשתתף בפרויקט. אבל זה רק היעד. הלוואי ויהיו הרבה יותר תרומות ואוכל להגיע אפילו ל 100 משפחות, אני מבטיח שאתקין לכולם, הביקוש אדיר.

מה זה מבטיח? איך נדע שהתקנת את כל המנעולים ולא לקחת לעצמך לכיס?

שאלה מעולה! מחלקת הרווחה בעירייה מכינה עבורי את רשימת האנשים העומדים בקריטוריונים שהצבתי מראש: מדובר במשפחות מוכרות המטופלות ע"י הרווחה, יש להם מנעול ישן ללא יציאה מהירה מהבית, ידם אינה משגת לרכוש מנעול איכותי חדש, והם מעוניינים שאבוא להתקין עבורם בחינם. רק מחלקת הרווחה בעירייה קובעת מי יקבל את המנעולים בחינם. המחלקה תעקוב ותלווה את העבודה שלי, ובסיום ההתנדבות אפרסם מכתב מטעמם המאשר כי התקנתי את כמות המנעולים שנתרמה. הכל בשקיפות מלאה.   

למה עכשיו?
כי החורף מגיע. מדי שנה עשרות דירות בישראל עולות באש, בעיקר בחורף כשמשתמשים במוצרי חימום שונים. תוך שניות ספורות הבית המוגן הופך למלכודת אש הגורמת לאובדן חיי אדם. אם מחליפים למנעול עם מפתח קבוע מתוך הדירה, ניתן להימלט בקלות ובמהירות מהבית בעת אסון. כמו כן ניתן לחלץ אנשים מתוך דירה כזו, בעזרת מפתח בלבד, מבלי להיות תלויים אם יש מפתח מהצד השני, או שהוא הלך לאיבוד באחד החדרים.  

מה ההבדל בין מנעול עם מפתח פנימי למנעול רגיל?
במנעול ללא מפתח קבוע מצד הדירה, כשמפתח מוכנס עד הסוף - אי אפשר לפתוח בעזרת מפתח מהצד השני. ההבדל הקטן הזה, הוא לעיתים ההבדל בין חיים למוות. 

למה לא כולם מתקינים מנעול עם מפתח קבוע מהצד הפנימי?
לא כולם יכולים להרשות לעצמם לרכוש מנעול בטיחות איכותי חדש. אוכלוסיה מעוטת יכולת לא תקנה מנעולים כאלו לעולם. הם ישארו עם מנעולים בני 30 שנה ויותר, גם אם אינם תקינים, עד שלא תהיה ברירה אחרת ואז יקנו את המנעול הזול ביותר שהם יכולים לשים. מנעול שלא ישמור עליהם לאורך זמן.

השתכנעתי! אתה יכול להתקין גם לי את המנעול הזה בלי קשר?
תודה רבה, בהחלט! אם אתם גרים באיזור גוש דן, אשמח לבוא ולהתקין לכם את המנעול. מחיר התקנה (בנוסף למחיר המנעול - 450 ש"ח) הוא 200-350 ש"ח תלוי כמה אתם גרים קרוב אלי. בתרומה לפרויקט, אתם מקבלים הנחה על ההתקנה אצלכם! תרמתם 100? קבלו הנחה של 120 ש"ח. תרמתם 200? קבלו הנחה של 250 ש"ח. וככה כולם כולל כולם מרוויחים בפרויקט הזה.

קראתם עד לכאן? כל הכבוד! מאחל שיהיה לנו חורף שקט, חם ובטוח.
בבקשה תתרמו לפרויקט המיוחד הזה. תצטרפו אלי למסע להצלת עשרות משפחות מעוטות יכולת.

תודה רבה לכם!

אור 

 
הפרויקט של

ד"ר צילינדר
צור קשר עם היזם
אוהב לשמח אנשים ולפתוח להם דלתות. ובמילים אחרות: מנעולן מוסמך ומשכפל מפתחות. בעל חנות מפתחות ומנעולים ברחוב מונטיפיורי 20 פתח תקווה. מתקין, מתקן, פורץ ומחלץ. 0507314473
4,302
מתוך 18,000 ₪
24%מומן
13
ימים שנותרו
39
תורמים
מינימום 25 צמיד הפרויקט
צמיד צבעוני או שחור עליו כתוב: תמכתי בפרוייקט של ד"ר צילינדר.
איסוף הצמיד מהחנות שברחוב מונטיפיורי 20 פתח תקווה.
4 תורמים מתוך 50
מינימום 50 מכשיר לאיתור המפתחות
מכשיר קטנטן המשמש גם כמחזיק מפתחות. בלחיצה באפליקציה כשהמפתחות נאבדים, המכשיר יצפצף עד למציאתם. מסירת המכשיר תתבצע בחנות שברחוב מונטיפיורי 20 פתח תקווה.
14 תורמים מתוך 100
מינימום 100 120=100
בתרומת 100 ש"ח, תקבלו הנחה של 120 ש"ח לקריאת שירות של ד"ר צילינדר.
השירות באיזור פתח תקווה עולה 200 ש"ח ומגיע עד ל 350 ש"ח באיזור גוש דן והמרכז.
לא יינתן שירות צפונית לנתניה, דרומית ללוד. ומזרחית ממודיעין. בתוקף עד 1.3.19
2 תורמים
מינימום 200 250=200
בתרומת 200 ש"ח, תקבלו הנחה של 250 ש"ח לקריאת שירות של ד"ר צילינדר.
השירות באיזור פתח תקווה עולה 200 ש"ח ומגיע עד ל 350 ש"ח באיזור גוש דן והמרכז.
לא יינתן שירות צפונית לנתניה, דרומית ללוד. ומזרחית ממודיעין. בתוקף עד 1.3.19
8 תורמים
מינימום 160 נחשוש באורך מטר!
נחשוש חדש באורך מטר מבית "שתי ידיים ומכחול": כרית מוארכת המתאימה לתמיכה בעת האכלת התינוק, עידוד חיזוק שרירים, גירוי ויזואלי המסייע בהתפתחות והקטנת העריסה לתחושת בטחון של התינוק. איסוף הנחשוש מהחנות שברחוב מונטיפיורי 20 פ"ת.
2 תורמים מתוך 2