פרויקט "יום לזכרו" הרביעי

הפרויקט של נוער רמלאי
<Embed>


פרויקט "יום לזכרו"

פרויקט שהינו פרי יוזמתם של קבוצת בני נוער מרמלה שהוקם על מנת להנציח את החיוך.

סמ"ר ליאל גדעוני ז"ל נפל במבצע "צוק איתן" תוך הגנה על המולדת, ליאל הוא ארץ ישראל היפה, נער שערכיו המיוחדים תמיד עמדו נגד עיניו והפכו אותו לחייל שעליו שמענו, אדם שכל כולו אור וברגעים הקשיים ביותר שמר על חיוך. אומנם אף אחד מאתנו לא הכיר אותו באופן אישי, תחילה שמענו מחבריו לפלוגה במסע שנערך לזכרו ולזכר חבריו מהצוות, בהמשך מאמו וככה מבלי לשים לב משהו ממנו דבק בנו.

לאחר שאחד מחברי הצוות הכיר את ליאל במסע  "מים לים" לזכרם של ליאל גדעוני, בניה שראל והדר גולדין והכיר לנו את ליאל, סיפורו וערכיו להפגיש אותנו עם מזל גדעוני, החלטנו שאת הזכות שקיבלנו ללמוד ממנו דרך הסיפורים עוד בני נוער בעירנו צריכים לקבל וכך הרעיון רקם לו עור וגידים ויצאנו לדרך יד ביד עם אמו של ליאל, מזל. השנה אנו ממשיכים בפעם הרביעית בעיר רמלה ובשנה שעברה אף זכינו להתרחב גם לכפר נוער בדרום, אך בעקבות ההתרחבות גם העלויות גדלו מעבר למה שאנו כקבוצה התנדבותית יכולים לעמוד בה וכדי להמשיך ולהוביל את היום הזה אנו פונים אליכם.

קצת על ליאל

ליאל גדעוני, בן הזקונים של מזל ואליהו ואחיהם של ציון, ניר ואור, נולד בירושלים. מאז ומתמיד היה בעל חיוך כובש מלא באופטימיות ותעוות חיים. ליאל גדל בבית ערכי וכאח צעיר לשלושה אחים ששירתו ביחידות קרביות חלם גם הוא להתגייס לשירות משמעותי כלוחם ולאחר שנפסל במיונים הסופיים לקורס טיס אמר לאביו שיהפוך את העולם ויהיה בקרבי. בשנת 2012, התגייס ליאל לחטיבת "גבעתי" ולאחר שעבר בהצלחה את הגיבוש, הצטרף לחוד החנית של החטיבה- הפלס"ר והחל את מסלול ההכשרה שלו כלוחם.

ליאל רכש חברים לאורך חייו ומבלי לשים לב גם סחף הרבה אחרים, כל איש ואישה שהכירו את ליאל מספרים על החיוך הכובש והנשמה הגדולה שתמיד ידעה איך לשמח ולחזק את סובביו.

ליאל היה סמל לשמחה, כבוד, אהבת חינם, ערכים ואהבת הארץ, הוא אהב לטייל בה, אהב את הים והכי אהב להנות.

סמל-ראשון ליאל גדעוני נפל בקרב ברפיח במהלך מבצע "צוק איתן" יחד עם מפקדו בניה שראל והדר גולדין, שגופתו עדיין לא חזרה, ביום שכונה לימים "יום שישי השחור", ב1.8.2014, כשהוא בן עשרים ואחת.

לאחר מותו, המשפט שאמר לחייליו הפך לצוואתו- "חייכו בשלשות, חייכו לאורך המסלול, חייכו, כי חיוך זה שמחה ושמחה זה הכוח להמשיך" ואנחנו שעינינו נשאות אליו מבקשים לקיים אותה ולהעבירה הלאה.

על היום עצמו

פרויקט "יום לזכרו" התחיל ברמלה ובשנה שעברה התרחב גם לכפר הנוער קדמה.

היום ברמלה מתרחש בסמיכות לתאריך יום היוולדו של ליאל ומחולק לארבעה חלקים במהלכם אנו מלווים את אמו של ליאל, מזל גדעוני, למפגשים עם קבוצות נוער שונות ומגוונות בעיר. במפגשים הללו, מזל מספרת לאותן קבוצות את סיפורו של ליאל ולהן יש הזדמנות ייחודית לשאול את כל העולה על ליבם תוך תחושת חמימות אותה אנו שואפים לייצר באותם מפגשים. בחלק הראשון והשני המפגשים נערכים מול שכבות יא' תחילה בתיכון "אורט לילינטל" ובהמשך בתיכון "ברנקו וייס" מתוך חשיבה לחזק את הרצון של אותם נערים ונערות לתרום למדינה לשרת שירות משמעותי. לאחר שני החלקים הראשונים מתקיימת הפוגה על מנת לאפשר למזל מרחב "לקחת אוויר" ולהתרענן קצת ויחד איתה לעבד את מה שהיה עד כה לקראת ההמשך. ובחלק האחרון של היום ברמלה מתקיים מפגש פתוח לקהל הרחב אליו מוזמנות גם קבוצות מנהיגות נוער על מנת לחשוף אותן לדרך ההנהגה המיוחדת שהייתה לליאל.

דרך היום הזה, שמע חניך בכפר הנוער קדמה את סיפורו של ליאל ובחר לקחת חלק ולהרחיב את הפעילות שלנו גם לשם, אותו חניך חלק מצוות הפרויקט ושם הפרויקט מתרחש בסמיכות ליום הזיכרון.

השאיפה שלנו להמשיך ולהתרחב גם בקיים וגם למקומות נוספים מחייבת אותנו בהתארגנות כלכלית לרכישת ציוד ומימון היום וההפוגות בו.

כל התרומות שיגיעו מכם יעזרו לנו להשיג חולצות לכלל הצוות (כ- 80 חולצות), צמידים עם המשפט של ליאל לחלוקה מורחבת (700 צמידים) וכסף לרכישת ארוחת צהריים. 

ההערכה שלנו היא שהתרומה תספיק לנו גם לשנתיים עד 3 שנים הבאות.

אנו נשמח שתרתמו אלינו ויחד איתכם נצליח לספר ולהנחיל את ערכיו של ליאל, כך נצליח לגרום לעוד נערים כמונו לקחת ממנו משהו ולו קטן לדבוק בו ולהיות ערכיים קצת יותר ולחייך



הפרויקט של

נוער רמלאי
צור קשר עם היזם
אנחנו נוער רמלאי שיוזם פרויקטים בעיר רמלה. נוער שמרגיש צורך לעשות ולתרום לסביבה תוך הבנה שהדבר הוא דו צדדי. מכל פרויקט אנו מתמלאים יותר וכך גם הסביבה שלנו.
6,000
מתוך 2,500 ₪
240%מומן
0
ימים שנותרו
34
תורמים
מינימום 50 צמיד וסטיקר של ליאל
צמיד סיליקון עם המטו של ליאל וסטיקר של ליאל גדעוני עם המוטו ותמונה של ליאל ז"ל.
איסוף עצמי מאזור רמלה.
23 תורמים
מינימום 250 הזמנה לשיחה
הזמנה לשיחה ביום הפרויקט עצמו, יחד עם מזל וכל המשתתפים בתיאום מראש.
1 תורמים מתוך 8
מינימום 550 הזמנה לשיחה + חולצה
חולצת הפרויקט והזמנה לשיחה ביום הפרויקט עצמו, יחד עם מזל וכל המשתתפים בתיאום מראש.
איסוף עצמי מאזור רמלה.
0 תורמים מתוך 4