לוחמי הקישון- הקרב האחרון

הפרויקט של עמותת לוחמים נפגעי הקישון
<Embed>

עושים צדק עם לוחמי הקישון

נשלחנו להתאמן בנחל המזוהם וחלינו בסרטן. ועדת שמגר קבעה כבר בשנת 2000 שיש להכיר בלוחמים שחלו בגלל החשיפה למי הקישון כנכי צה"ל, אבל מערכת הביטחון מנהלת נגדנו מלחמת התשה, ובמקום לקבוע קריטריונים ברורים להכרה,  היא גוררת כל אחד מאתנו בנפרד למאבקים משפטיים ארוכים ויקרים.

הם דורשים הוכחות, אבל מסתירים את הנתונים. עכשיו אנחנו יוצאים לקרב האחרון: חשיפת הנתונים וחקר האמת, כדי להבטיח שכל הלוחמים שחלו בגלל האימונים, יוכרו כנכי צה"ל.

עזרו לנו לשים סוף לעינוי שנמשך כמעט שני עשורים ולהבטיח שאף לוחם לא יישאר מאחור.  

מערכת הביטחון עושה הכל כדי להתנער מאחריות על המחלות שאוכלות אותנו מבפנים. סמכנו על המערכת שתדע לחקור את עצמה ולהגיע לאמת, אבל אחרי 18 שנים של מאבקים משפטיים, הסתרת נתונים והולכת שולל, אחרי שלוחמים הלכו לעולמם בידיעה שהמדינה הפקירה אותם ואחרים גוססים, אין לנו ברירה אלא לעשות בעצמנו את מה שהמדינה נמנעה מלעשות עד היום:                    

מחקר בלתי תלוי, שיקבע אילו מהמחלות שתקפו אותנו נגרמו כתוצאה מהאימונים בקישון, יספק תשובות חד משמעיות למאות לוחמים ומשפחות שיקיריהן נפטרו, והליך משפטי שיחייב את המדינה להכיר בלוחמים שחלו כתוצאה מהאימונים בקישון כנכי צה"ל ובבני המשפחה של אלו שנפטרו כמשפחות שכולות.


מי אנחנו?

התנדבנו ליחידות מובחרות, היינו מוכנים להקריב את חיינו למען בטחון המדינה.

כשקראו לנו – התייצבנו. כשפקדו עלינו להסתער- הסתערנו.

אבל, כשחלינו בגלל שירותנו הצבאי – המדינה הפכה אותנו לאויב, ובמשך כמעט שני עשורים מנהלת נגדנו מלחמת התשה.

במהלך השירות הצבאי נשלחנו להתאמן בקישון, בתקופה בה הוזרמו אל הנחל שפכים של המפעלים המזהמים במפרץ חיפה. 

מי הנחל היו שחורים ומזוהמים בפסולת חומצית ובקרקעיתו שקעה בוצה רעילה של מתכות כבדות. 

לפני 18 שנים גילינו שהאימונים בנחל הקישון הם הסיבה שרבים מאתנו חלו בסרטן בגיל צעיר ופנינו למשרד הביטחון בבקשה להכרה כנכי צה"ל.

הצלילות בקישון הופסקו באופן מיידי והוקמה ועדת חקירה בראשות השופט בדימוס מאיר שמגר, שקבעה שאחוז תחלואת הלוחמים גבוה באופן חריג ביחס לאוכלוסייה ושיש לעקוב אחר מצבם הבריאותי של הלוחמים ולקבוע מנגנון להכרה בלוחמים החולים כנכי צה"ל.

אבל, הבקשות שלנו להכרה במחלות שתקפו אותנו בגיל צעיר נתקלו בכתף קרה: מערכת הביטחון לא מפסיקה לטעון שלא הוכח קשר סיבתי בין האימונים לתחלואה, ומשקיעה הון בניהול מאבקים משפטיים ארוכים נגד הלוחמים החולים.

חלקנו זכינו להכרה כנכי צה"ל רק לאחר מאבק שנמשך שנים ארוכות, חברים רבים נפטרו לפני תום ההליכים וגם אם קיבלו הכרה אחרי מותם, הם הלכו לעולמם בידיעה שהמדינה הפנתה להם עורף.

אחרי כל השנים האלו, לוחמים רבים עדיין לא זכו להכרה.

לפני כמה חודשים גילינו, לגמרי במקרה, שמנהלת הקישון, שמזמנת אותנו בכל שנה לבדיקות רפואיות, לא מעבדת את הנתונים, כך שלא ניתן יהיה להוכיח את הקשר בין האימונים בקישון למחלות הלוחמים.

במאי האחרון פנינו לבג"צ בבקשה לחייב את משרד הביטחון ומנהלת הקישון לחשוף את הנתונים שאספו במשך השנים. המדינה נתבקשה ע"י בית המשפט  להשיב עד ה- 16 בספטמבר, אבל ביקשה ארכה נוספת. הם יעשו הכל כדי להתיש אותנו, אבל הפעם, לא נוותר.

מה אנחנו מבקשים?

לסיים את פרשת הקישון: אחרי כמעט עשרים שנה, ללוחמים ולבני המשפחות מגיעות תשובות. הכרה מיידית בלוחמים שחלו בגלל האימונים בקישון כנכי צה"ל ובמשפחות של אלו שהלכו לעולמם כמשפחות שכולות. גם ללוחמים שחלו מסיבות אחרות מגיעות תשובות ברורות: המחשבה שלוחם יילך לעולמו בידיעה שהמדינה הפנתה לו עורף היא בלתי נתפסת ולוחמים שחלו בלי קשר לאימונים, זכאים להוכחה חד משמעית שזה אכן המצב.

את התשובות האלו אפשר לתת רק באמצעות מחקר בלתי תלוי שיוכיח, אחת ולתמיד, את הקשר בין האימונים בקישון לתחלואת הלוחמים. לאחר שייבדק הקשר בין עשרות סוגי הסרטן לזיהום בנחל הקישון, נוכל לצאת להליך משפטי שיחייב את המדינה לקבוע קריטריונים ברורים, כדי שאף לוחם לא ייאלץ להמשיך לנהל לבד הליכים משפטיים מול מערכת הביטחון.

עד שלא יוכח הקשר הסיבתי, משרד הביטחון ימשיך להתחמק מלקיחת אחריות. הזמן, הרי, פועל לטובתו. לוחמים הולכים לעולמם, אחרים מתייאשים בדרך.

הנתונים נאספו לאורך השנים, משרד הביטחון ומנהלת הקישון יכלו לבצע את המחקר בעצמם. אבל מחקר עולה כסף והכרה בלוחמים כנכי צה"ל ובשאריהם של הלוחמים שהלכו לעולמם עולה כסף. כסף שהם מעדיפים להוציא על מאבק בלוחמים, במקום לסייע להם לסיים את חייהם בכבוד.

אם אין קשר בין התחלואה שלנו לקישון, אנחנו לא רוצים שהמדינה תכיר בנו כנכי צה"ל, אבל אחרי כל השנים האלו, מגיעות לנו תשובות ברורות. משרד הביטחון לא מעוניין לבצע את המחקר, ואנחנו נאלצים לעשות זאת בעצמנו, בעזרתם הנדיבה של אזרחים כמוך, שמאמינים אסור להפקיר אף חייל.

375,000 ₪ הם המינימום הדרוש לצורך ביצוע מחקר מדעי, שיתבסס על הנתונים שאספה מנהלת הקישון לאורך השנים. עם תקציב גדול יותר, נוכל לבצע בדיקה מקיפה, שתסתמך רק על נתונים שיאספו ע"י החוקרים ולצאת בקמפיין ציבורי ומשפטי שיסיים את פרשת הקישון. 

הכסף שייגויס יופקד בחשבון נאמנות ע"ש עמותת לוחמים נפגעי הקישון, וינוהל ע"י עו"ד דורית אלימלך ועו"ד סיגל יער, המלוות את הלוחמים בהליכים המשפטיים במשך שנים ארוכות. כל הסכום שיגוייס ישמש אך ורק לניהול המחקר והמאבקים המשפטיים שלפנינו.  במידה ותישאר יתרה לאחר שיסתיימו כל ההליכים, היא תועבר כתרומה למימון מאבקים משפטיים אחרים לתיקון עוולות.

כואב לנו שהמאבק האחרון של חיינו הוא מול המדינה שאנחנו כל כך אוהבים. האמנו שמי שלחמו למען המדינה בשדה הקרב יקבלו גיבוי ותמיכה בבית. אבל, האטימות של מערכת הביטחון ומנהלת הקישון לא תשבור אותנו. אנחנו מאמינים במדינה ומאמינים באזרחיה ובטוחים שיחד אתכם, האמת תיחשף במלואה והצדק סוף סוף ייצא לאור.  

זהו קמפיין של הכל או כלום. רק אם נגיע לסכום המינימום הדרוש לביצוע המחקר, התורמים יחוייבו והקמפיין יסתיים בהצלחה. נודה  לסיוע בכל סכום שתוכלו להרשות לעצמכם.

 

תודה על התמיכה

לוחמי הקישון ובני המשפחות

פרטים על התשורות: 

שירת הברבור:

האמן והפסל רפי פלד והצלם יורם רשף תרמו לקמפיין גיוס ההמונים עבודות מתוך התערוכה "שירת הברבור - מסע בעקבות החלודה" 
התשורות המוצעות הן הדפסים מודבקים על מתכת של היצירות ועותקים חתומים של הקטלוג המרהיב של התערוכה, שהוצגה במוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית.

תמונות של כל העבודות ופרטים נוספים, באתר של יורם רשףThe Real Food Plan - סדנת ניקוי רעלים 

עם ליבי גרינגרג:

14 ימים של תזונה נכונה וירידה במשקל, בקבוצה סגורה בפייסבוק. בליווי מקצועי, צעד אחר צעד. מלווה בסרטוני הדרכה, מתכונים, הסברים ותמיכה קבוצתית. 

מתאים לכל מי שרוצה לסגל לעצמו אורח חיים בריא. 

פרטים נוספים באתר של ליבי גרינברג


עסקים ואנשים פרטיים המעוניינים לתרום שלא באמצעות כרטיס אשראי, מוזמנים לכתוב לצוות האתר: [email protected]הפרויקט של

עמותת לוחמים נפגעי הקישון
צור קשר עם היזם
התנדבנו ליחידות מובחרות, היינו מוכנים להקריב את חיינו למען בטחון המדינה והשתתפנו במבצעים קרביים. במהלך השירות נשלחנו להתאמן בקישון, בתקופה בה הוזרמו אל הנחל שפכים של המפעלים המזהמים במפרץ חיפה. מי הנחל היו שחורים ומזוהמים בפסולת חומצית ובקרקעיתו שקעה בוצה רעילה של מתכות כבדות. לפני 18 שנים גילינו שהאימונים בנחל הקישון הם הסיבה שרבים מאתנו חלו בסרטן בגיל צעיר ופנינו למשרד הביטחון בבקשה להכרה כנכי צה"ל. מאז, אנחנו מנהלים מאבקים משפטיים ארוכים ביחד ולחוד, כדי שהמדינה תכיר במובן מאליו: שנים אחרי שסיימנו את שירותנו הצבאי, הקישון עדיין הורג אותנו.
402,218
מתוך 375,000 ₪
107%מומן
0
ימים שנותרו
1411
תורמים
מינימום 18 ח"י שקלים
תרומה סמלית, רק שנדע שאתם איתנו.
תודה רבה על התמיכה!
99 תורמים
מינימום 50 תרומה ללא תשורה
תרומה מהלב. תודה רבה על התמיכה!
219 תורמים
מינימום 100 יוצאים לקרב האחרון
בואו לחגוג איתנו את סיום קמפיין גיוס ההמונים והיציאה לדרך, בערב הוקרה ללוחמי הקישון ולתומכי הקמפיין.
הופעה של להקת 'יציאת חירום' (אלכס טופל) ושתייה חופשית (תרומת הלהקה ותורם שהעניק חסות לאירוע).
שלישי, ה- 4 בדצמבר בשעה 20:30 בתיאטרון תמונע בתל אביב.
75 תורמים מתוך 150
מינימום 100 תודה!
מכתב תודה שיישלח אליך במייל.
262 תורמים
מינימום 180 תודה גדולה
10 פעמים ח"י ותודתנו הגדולה, שתישלח אליך במייל.
209 תורמים
מינימום 250 שירת הברבור
הפסל והאמן רפי פלד והצלם יורם רשף יצאו למסע של 5 שנים בעקבות החלודה. הפסל הפך לצלם, הצלם הפך לפסל והיצירות הוצגו בתערוכה במוזיאון לאמנות ישראלית ברמת גן וחלקן נרכשו ע"י אחד מאספני האמנות החשובים בישראל. עותק חתום של הקטלוג המרהיב של התערוכה יישלח לביתכם, יחד עם תודתנו הגדולה.
תמונות של העבודות והקטלוג: www.yoramreshef.com/The-swan-song
41 תורמים מתוך 42
מינימום 500 תעודת הוקרה
כאות הערכה, נשלח אליכם בדואר תעודת הוקרה על תרומתכם הנדיבה למאבק
66 תורמים
מינימום 720 אות הנדיבות
תעודת הוקרה על תרומת 40 פעמים ח"י תשלח לביתך
7 תורמים
מינימום 800 צילום פורטרט עסקי/ייצוגי
צילום פורטרט מקצועי בסטודיו של שחר תמיר בתל- אביב. מתאים לכל מי שזקוק לתמונות ייצוגיות לפרופילים ברשתות החברתיות, פרסומים וכד'.
פרטים ותיק עבודות בעמוד הפייסבוק:
facebook.com/headshotswithshahar
1 תורמים מתוך 3
מינימום 1000 שותף לדרך
קידמת אותנו צעד משמעותי בדרך ליעד. תעודת הוקרה תשלח לביתך
41 תורמים
מינימום 3000 תרומת יסוד
מרגש לפגוש אנשים כמוך. נשמח להיפגש ולמסור לך תעודת הוקרה
3 תורמים
מינימום 3800 הדפס מתערוכת שירת הברבור- מסע בעקבות החלודה
הפסל והאמן רפי פלד והצלם יורם רשף יצאו למסע של 5 שנים בעקבות החלודה. הפסל הפך לצלם, הצלם הפך לפסל והיצירות הוצגו בתערוכה במוזיאון לאמנות ישראלית ברמת גן וחלקן נרכשו ע"י אחד מאספני האמנות החשובים בישראל. הדפס מודבק על מתכת, בגודל 65*100, לבחירתם, מתוך קטלוג התערוכה, יישלח לביתכם יחד עם תודתנו הגדולה. לצפיה בקטלוג: www./yoramreshef.com/The-swan-song
0 תורמים מתוך 10
מינימום 5000 תרומת יסוד
אין לנו מילים... נשמח להיפגש ולמסור לך תעודת הוקרה ותודה ענקית מכולנו
2 תורמים
מינימום 5000 ד"ר אלי אבן: יזמות ישראלית
הרצאה מעוררת השראה, הסוקרת מכיוונים שונים את האופי היזמי של מדינת ישראל. מתאימה לחברות שרוצות לעודד את הכח היזמי בחברה, למשלחות מחו"ל ולכל מי שעוסק בהעברת ידע.
ד"ר אלי אבן הוא ראש רשות המחקר באוניברסיטת בר אילן, חבר המועצה הלאומית למחקר ופיתוח של מדינת ישראל וחבר בועדה המייעצת להשקעות הון סיכון באיחוד האירופי.
מחוץ לאזור המרכז, תחול תוספת כיסוי הוצאות נסיעה
0 תורמים מתוך 1
מינימום 10000 תרומת יסוד
אנשים כמוך מחזירים לנו את התקווה. נשמח להפגש ולמסור לך באופן אישי תעודת הוקרה
1 תורמים
מינימום 79 הספר 'אמנות הלחימה'
מאסטר ניר מלחי: בן קיבוץ שחזר בתשובה והפך לרב חרדי, תלמיד בעייתי שהפך לאיש עסקים מצליח ולמורה נערץ, לוחם שייטת עתיר ניסיון מבצעי שחלה בסרטן אלים ונאבק בו שנים ארוכות, בסדרת שיחות עם דמויות מרכזיות מעולם אמנויות הלחימה הישראלי ובציבוריות הישראלית, המהווה הזדמנות נדירה להתוודע לאמנות שבלחימה מבעד לעיניו של רב־אומן לכל דבר ועניין.
10 תורמים מתוך 10
מינימום 80 הספר 'סיפור כיסוי'
המחברת, רבקה (הרשקוביץ) קן - תור, עברה את אושוויץ, מחנות העבודה בגרמניה וצעדת המוות ולבסוף הועלתה, יחד עם אחותה יפה, על רכבת למחנה ההשמדה ברגן בלזן. שתיהן נמלטו וברחו לתוככי גרמניה והתחזו ל"יתומות גרמניות". האחיות העבירו את שארית המלחמה בכפר הגרמני השלו, כשכל יום מאיים לחשוף את זהותן האמיתית. הספר יישלח לביתכם, יחד עם תודתנו הגדולה.
20 תורמים מתוך 20
מינימום 80 הספר 'סיפור כיסוי'
המחברת, רבקה (הרשקוביץ) קן-תור, עברה את אושוויץ, מחנות העבודה בגרמניה וצעדת המוות ולבסוף הועלתה, יחד עם אחותה יפה, על רכבת למחנה ההשמדה ברגן בלזן. שתיהן נמלטו וברחו לתוככי גרמניה והתחזו ל"יתומות גרמניות". האחיות העבירו את שארית המלחמה בכפר הגרמני השלו, כשכל יום מאיים לחשוף את זהותן האמיתית. הספר יישלח לביתכם, יחד עם תודתנו הגדולה.
20 תורמים מתוך 20
מינימום 120 עותק חתום של הספר 'התחילו לספר'
הספר הראשון והיחיד בארץ שעוסק בסטוריטלינג. בספר תמצאו כלים יישומיים, דוגמאות והדרכה מפורטת לאיך מוצאים ובונים סיפורים אפקטיביים שבכוחם לקדם את האג'נדה, המטרות והיעדים שלכם - בחיים, בעבודה ובעסקים.
עותק בחתימת המחברת, אסנת גואז יישלח לביתכם, יחד עם תודתנו הגדולה.
10 תורמים מתוך 10
מינימום 120 עותק חתום של הספר 'פרשת הקישון - צלול ועכור'
ד"ר סמדר בן-אשר חקרה את פרשת הקישון מזוויות שונות, ומשלבת את הסיפור האישי שלה ושל בעלה, לוחם שייטת והנדסה ימית שנפטר מסרטן.
עותק של הספר יישלח לביתכם, יחד עם תודתנו הגדולה.
6 תורמים מתוך 6
מינימום 150 שירת הים
כרטיס להופעה חיה במועדון הברלה בקיבוץ להבות חביבה (למימוש עד ה- 31/12, בתיאום מול המשרד) ותודתנו הגדולה, שתישלח אליכם במייל.
8 תורמים מתוך 8
מינימום 200 לצאת אל הקופסא
שובר (בשווי 125 ש"ח) למימוש בבר השכונתי של צפון תל אביב - 'הקופסא - בר מקומי', ותודתנו הגדולה, שתישלח אליכם במייל.
10 תורמים מתוך 10
מינימום 200 בקבוק יין מסדרת 'הנבטים'
בקבוק מהסדרה האקלוסיבית 'הנבטים', המיוצרת בייקבי הברון מענבים שנבצרו ברמת הנגב, באיזור בו חיו הנבטים. הבקבוק, בתרומתם האדיבה של קן-תור עכו, יישלח לביתכם יחד עם תודתנו הגדולה.
10 תורמים מתוך 10
מינימום 230 הספר 'פרשת הקישון: צלול ועכור'
ד"ר סמדר בן-אשר חקרה את פרשת הקישון מזוויות שונות, ומשלבת את הסיפור האישי שלה ושל בעלה, לוחם שייטת והנדסה ימית שנפטר מסרטן.
עותק של הספר יישלח לביתכם, יחד עם תודתנו הגדולה.
35 תורמים מתוך 35
מינימום 230 עותק חתום של הספר "מבצע עדן"
מאת נעם בר זכאי. רומן מתח מלחמתי המתאר את חייהם של צוות צוללת ישראלית במצוד אחר ספינת תחמושת שמתכננת העברת נשק למחבלים בעזה.
עותק חתום של הספר ישלח אליכם הביתה, יחד עם מייל תודה גדולה.
10 תורמים מתוך 10
מינימום 230 זוג כרטיסים למופע של משה להב - 'הטיש הגדול'
ההופעה שהפכה לתופעה: משה להב שולט ללא עוררין בכל המילים והמנגינות של השירים העבריים: שירים מהמרכז ושירים מהסמטאות הצרות והנשכחות של הזמר עברי.
בכריזמה בימתית שקטה, נדירה ואניגמטית, להב והמופע שלו מחזירים את הקהל אל "הטיש הגדול". אין מבנה קבוע ולא סט שירים מוכן, הכל "כאן ועכשיו", כשהקהל שותף פעיל ומתווה ביחד עם להב את אופיו של המופע.
זוג כרטיסים למופע לבחירתכם, בתיאום מראש עם ההפקה.
5 תורמים מתוך 5
מינימום 280 סעודת ים אצל אידי באשדוד
שובר (בשווי 250 ש"ח) לארוחה במסעדת אידי דגים המיתולוגית באשדוד. השובר יישלח לביתכם בתום הקמפיין, יחד עם תודתנו הגדולה.
4 תורמים מתוך 4
מינימום 290 סדנת ניקוי רעלים עם ליבי גרינברג
14 ימים של תזונה נכונה וירידה במשקל בקבוצה סגורה בפייסבוק, בהדרכת ליבי גרינברג - יועצת, מטפלת ומנחת סדנאות לתזונה טבעית, בוגרת מסלול נטרופתיה במכללת רידמן לרפואה משלימה.
בסדנה תקבלו ליווי מקצועי, צעד אחר צעד, בשילוב סרטוני הדרכה, מתכונים, הסברים ותמיכה קבוצתית.
10 תורמים מתוך 10
מינימום 320 הספר 'סוס טרויאני' עם הקדשה אישית מהמחבר
נעם בר זכאי מגולל את סיפורן של דמויות מרתקות, שחיו ופעלו בבריה"מ הקומוניסטית. הספר, עם הקדשה אישית מהמחבר, יישלח לביתכם יחד עם תודתנו הגדולה.
10 תורמים מתוך 10
מינימום 324 חי במועדון הזאפה
תרומה של 18 פעמים חי. שובר מתנה למועדון ההופעות זאפה (בשווי 150 ש"ח) ותודתנו הגדולה.
10 תורמים מתוך 10
מינימום 350 ערכה לחיזוק מערכת החיסון
ערכת מוצרים לחיזוק מערכת החיסון לחורף, מתנת "בית מרקחת הגליל": תמציות צמחים, גלולות הומאפותיות לטיפול בשפעת, תוסף ויטמין C.
וכמובן, תודתנו הגדולה, שתשלח אליכם יחד עם הערכה.
3 תורמים מתוך 3
מינימום 360 עותק חתום של הספר 'פרשת הקישון: צלול ועכור'
תרומה של 20 פעמים ח"י. עותק חתום של הספר, בחתימת המחברת, ד"ר סמדר בן אשר, יישלח לביתכם, יחד עם תודתנו הגדולה.
45 תורמים מתוך 45
מינימום 1800 מגן הלוחמים
תודה! ריגשת אותנו מאוד. תעודת הוקרה ועותק חתום של הספר 'פרשת הקישון: צלול ועכור' ישלחו לביתך.
14 תורמים מתוך 14
מינימום 2500 ההרצאה 'התחילו לספר!'
שכנוע, העברת מסרים, קידום אג'נדה, מטרות ויעדים באמצעות סטוריטלינג: בהרצאות, במצגות, בפרזנטציות, בישיבות, במשא ומתן, במפגשים עסקיים, חברתיים ואישיים, בראיונות לקבלת עבודה, בראיונות בתקשורת ההמונים, בפעילות שיווקית-פרסומית בכלל
ובמדיה החברתית בפרט. ההרצאה תועבר ע"י אסנת גואז - מספרת סיפורים עסקיים, מחברת הספר "התחילו לספר!"; מרצה ומעבירה הכשרות וסדנאות סטוריטלינג;
ההרצאה תועבר בתיאום מראש, באיזור ת"א או ירושלים.
1 תורמים מתוך 1
מינימום 10000 הדולפין
תרומתך הנדיבה תקדם אותנו צעד משמעותי בדרך על היעד. כאות הוקרה, נעניק לך דגם של צוללת דולפין (דקר), בעבודת יד של נעם בר זכאי, עם הקדשה אישית מהאמן.
1 תורמים מתוך 1
מינימום 15000 היצירה "קישון 1, טריפטיכון"
טכניקה מעורבת על בד
70*90 ס״מ * 3 חלקים
יצירה חברתית של האמן אורן כהן ניניו.
אורן, שפיסל עשרות יצירות ברחבי ארץ ישראל וצייר אלפי ציורי נוף, התגייס לתמיכה בלוחמי הקישון, כשצייר יצירה עוצמתית המביטה ל״נוף בעיניים״ וזועקת להתעוררות והגנה על הטובים שבבנינו.
1 תורמים מתוך 1
מינימום 15000 יקיר הלוחמים
תרומתך הנדיבה תקדם אותנו צעד משמעותי בדרך על היעד. כאות הוקרה, נעניק לך דגם של צוללת דולפין (דקר), בעבודת יד של נעם בר זכאי, עם הקדשה אישית מהאמן.
1 תורמים מתוך 1