ילד חולה זכאי לחינוך

הפרויקט של מטה המאבק לחינוך לילדים חולים
<Embed>

אנו מתרגשים להודיע, שכולנו יחד, הגענו ליעד. המסע המשותף של אלפי משפחות לילדים חולים זכה לתנופה גדולה בזכותכם. אנחנו מרגישים חזקים ומאמינים יותר מתמיד שאפשר לנצח. היעד שלנו התרחב לסיוע גדול יותר לכל משפחה שבה ילד חולה.
אנו רוצים לדאוג לתמיכה רגשית למשפחות, ולפרסום הזכויות 
ובעזרתכם, כולנו ביחד, נמשיך לנצח.

להיפגש זו התחלה
להשאר יחד זה תהליך
לעבוד יחד זו הצלחה

הצטרפו אלינו למאבק המשפטי של כולנו -  כל הורה שהילד שלו היה חולה, עכשיו חולה או חס וחלילה יהיה חולה יותר מ 21 ימים ואשר לא מודע לזכויותיו. וקיימות זכויות. אך מסתירים אותן! 


מכירים את חוק חינוך לילדים חולים? יודעים מה הזכויות שמגיעות מכוח חוק זה? כנראה שלא! אבל אולי אתם צריכים להכיר ואולי חס וחלילה תצטרכו להכיר, אך לא תכירו.

החוק מעניק את הזכות לחינוך לתלמידים הנעדרים במצטבר מהלימודים מעל  21 יום ונאלצים לשהות בביתם או באשפוז בבתי החולים בשל מחלה, ביניהם כאלה השוהים בביתם תקופה קצרה יחסית והיתר שוהים בביתם תקופה ארוכה בשל מחלה כרונית או ממושכת. חלקם סובלים ממחלות קשות, אחרים משתקמים מתאונות חמורות או ניתוחים  מורכבים, רובם ככולם סובלים מכאבים המקשים עליהם את הלמידה. אוכלוסייה נוספת הזקוקה לשירותי חינוך ביתיים הם הילדים הסובלים מהפרעות נפשיות שונות ומורכבות, בהם ילדים הממעטים לצאת מביתם, ילדים חרדתיים, ילדים הסובלים מהפרעות אכילה ועוד.

מי אנחנו - הקמת מטה המאבק: 

בתחילת שנת 2015, לאחר שהצטברו מאות תלונות מהורים שאינם מקבלים שרות, הוחלט על הקמתו של מטה המאבק, המורכב מהורים לילדים חולים בכל רחבי הארץ, אשר לקחו על עצמם לנסות ולשנות את המצב. פנינו פעמים רבות לעיתונות, ייצגנו הורים שנזקקו לסיוע, ניהלנו תכתובות עם משרדי הממשלה השונים, והיינו שותפים לכתיבת העתירות לבית המשפט. כולנו הורים לילדים החולים במחלות כרוניות שונות המתמודדים יום יום שעה שעה עם השלכות המחלה. ילדנו כמעט ואינם מבקרים בבית ספר וסובלים מבדידות ומכאבים פיזיים ונפשיים עקב מצבם. 

מהו המאבק המשפטי שלנו ומדוע יש צורך בעתירות:


כרגע, אין תקנות ברורות לחוק! והורים  - כולנו, הורים לילדים חולים ואף הורים לילדים בריאים שחס וחלילה יהיו חולים – פשוט לא יודעים מה הילדים שלנו זכאים לקבל כאשר הם שוהים בבית עקב מחלה או תאונה
כדי לנהל את המאבק המשפטי הטוב ביותר, נגד גוף גדול שלא יחסוך בהוצאות משפט לניהול מאבקים אלה, נזדקק לכמה שיותר תרומה ותמיכה:

ראשית:כדי לשלם אגרות בית משפט לצורך הגשת מספר עתירות לבג"צ במאבק המשפטי מול משרד החינוך בנוגע לחוק ילדים חולים. במשך 17 שנה בהם קיים החוק לא נכתבו תקנות המעגנות את צרכי הילדים החולים לתוכנית חינוכית ראויה ומקצועית ועל כן, כיום, קל למשרד החינוך להחליט בצורה שרירותית לקצץ ולפגוע בילדים שלנו.

שנית:במקביל להליך המשפטי נייצר קמפיין לקידום והעלאת המודעות לקיום החוק מול משרדי הממשלה, חברי הכנסת, העיריות, גני הילדים ובתי הספר. הקמפיין יקדם גם את נושא חשיבות התקנות לחוק והמאבק המשפטי בבג"צ, כדי שהורים יפסיקו להלחם על זכויות ילדיהם ויתפנו לטפל בילדים שלהם.

שלישית:במידה ונזכה למימון מלא אף מעל לסך הראשון, אנו נסייע למשפחות רבות יותר לזכות למענה חינוכי עבור ילדיהם, הקמפיין שלנו ייצא לשטח כדי שבכל מסגרת חינוכית יכירו את הזכויות החינוכיות של הילדים החולים, נרחיב את שורותינו ע"י העסקת עובדת סוציאלית ונרחיב את המענה המשפטי. במידה ונזכה למימון גדול יותר אנו נגדיל את היקף העבודה שלנו למען הילדים החולים, הקמפיין יתרחב ונגיע לכל פינה בארץ בה זקוקים לנו, למענה מקצועי ורגשי. 

בעזרתכם, גיוס מוצלח ומלא של קמפיין זה יאפשר לנו לנהל את המאבק המשפטי הזה בצורה הטובה, המלאה והמקיפה ביותר. הכסף שמגוייס מועבר לחשבון נאמנות מיוחד, ישמש לניהול המאבקים המשפטיים ולפרסום הזכויות וקידום הנושא ובסופו כל יתרה שתישאר תשמש לניהול מאבקים משפטיים נוספים!

מדוע עזרתכם כה חיונית? בדומה להרבה הורים לילדים עם מחלות כרוניות קשות, גם אנחנו במטה המאבק, נאלצנו להפסיק לעבוד כדי לטפל בילדינו, ולכולנו הוצאות גדולות הכרוכות בגידול ילדים בעלי צרכים מיוחדים. עבדנו קשה לאורך הדרך, עמלנו כדי לגייס עורכי דין לכתיבת העתירות וכעת אנו זקוקים לעזרתכם בתשלום האגרות לבית משפט וביצירת קמפיין לקידום הנושא. עלינו לדאוג לכל הילדים בארץ, זה עלול לפגוע בכל ילד ולכן עבודת המטה שלנו היא עבור הילדים של כולנו.


היום זה הילד שלי, מחר כל ילד אחר עלול לחלות או להפגע בתאונה ועל כולנו לדאוג לקיום החוק באופן מלא ומסודר.

אנא סייעו לנו להסדיר נושא חשוב זה, כל תרומה משמעותית ותתקבל בתודה, בברכה ובאהבה. 
הפרויקט של

מטה המאבק לחינוך לילדים חולים
צור קשר עם היזם
מטה המאבק של ההורים הוקם בראשית 2015 כאשר החלו מצטברות עשרות תלונות אודות שירות לקוי בחינוך לילדים חולים בבית. מסוף 2014 ארגון "קדימה מדע" הזוכה במכרז, קבל תקציבי ענק ממשרד החינוך אך לא ספק את שירותים להם התחייב. משכורות מנופחות, חוסר ארגון, אי שמירה על סודיות הם רק חלק קטן מהמאפיינים את התנהלותה השלילית של קדימה מדע (מצ"ב סרט) אוזלת היד של משרד החינוך והאגף לחינוך המיוחד בפיקוח על קדימה מדע וכן הזלזול והדחייה בכתיבת תקנות מסודרות לחוק מ-2001, הם שהניעו את מטה המאבק להגיש עתירות לבית המשפט לצורך כתיבת תקנות ויישום החוק. בנוסף אנו עובדים על קמפיין לקידום הנושא.
11,061
מתוך 10,000 ₪
111%מומן
0
ימים שנותרו
77
תורמים
מינימום 30 מייל תודה ממטה המאבק
שליחת מייל:
תודה רבה על עזרתכם במימוש זכויותיהם של הילדים שבשל בריאותם הלקויה, נבצר מהם ללכת לבית הספר.
10 תורמים
מינימום 50 מייל תודה ממטה המאבק
שליחת מייל:
תודה רבה על עזרתכם במימוש זכויותיהם של הילדים שנבצר מהם ללכת למסגרת החינוכית בשל מצבם הבריאותי
12 תורמים
מינימום 75 מייל תודה אישי מהורים לילד חולה
שליחת מייל:
תודה רבה על עזרתכם במימוש זכויותיהם של הילדים החולים. חינוך לילדים השוהים בבית משנה את עולמם.
2 תורמים
מינימום 100 ציור מילד חולה
ציור ושליחת מייל:
תודה על תרומתכם הנדיבה והמשמעותית כדי שאוכל ללמוד כמו כולם.
18 תורמים
מינימום 150 שובר ע"ס 50 ש"ח
שובר ע"ס 50 ש"ח לקנייה בחנות "צומת ספרים" בדיזינגוף סנטר
0 תורמים מתוך 6
מינימום 200 מייל תודה אישי מילד חולה
שליחת מייל:
תודה רבה על תרומתכם הנדיבה והמשמעותית שעוזרת לי ללמוד בכבוד.
8 תורמים
מינימום 250 פן ואיפור ערב
התורמים יקבלו פן ואיפור ערב מקצועי
1 תורמים מתוך 2
מינימום 300 מנוי לחודש לבריכה וחדר כושר
מנוי לחודש לבריכה וחדר כושר במועדון ג'ימי בדיזינגוף סנטר.
0 תורמים מתוך 2
מינימום 250 הזמנה זוגית לקולנוע לב
הזמנה זוגית לקולנוע לב בדיזינגוף סנטר,
תל אביב
2 תורמים מתוך 2