תעזרו לנו לשמור על ילדינו

הפרויקט של ילדים
<Embed>

המאבק המשפטי שימנע מעיריית אשדוד לעכב את התפתחות ילדינו !

אנו לא נשלח את ילדינו הקטנים לבית ספר ולא נתפשר על התנאים שהם זקוקים להם, אין הורה שיסכים שיעכבו את התפתחות ילדיהם באופן ברור שיגרום לרגרסיה ואף פגיעה נפשית ופיזית, אנחנו ההורים לא ישנים בלילה מאז ההחלטה הפזיזה וחסרת הרגישות הזו. ההורים דורשים גן ולא כיתה בבית ספר. ילדים בני 4 מגנים רגילים אינם מתאימים להיות בסביבה בית ספרית, קל וחומר ילדים עם קשיים, רגישויות ועיכוב התפתחותי.


הצטרפו אלינו למאבק המשפטי שימנע מעיריית אשדוד להעביר את ילידנו מגנים מותאמים להם לגני ילדים אשר ימוקמו בתוך מבני בתי ספר יסודיים בעיר ואשר יעכבו את התפתחות ילדנו!

מי אנחנו? ומה בכוונתנו לעשות?

אנו, הורים מודאגים, אשר ביום שישי, 22.6.18, לפתע פתאום, ללא הכנה מוקדמת, הונחה בתיק הגן של ילדינו, הודעת פינוי ילדינו מגני הילדים המתואמים,. בנוסח קר ובירוקרטי התבשרנו כי כל ילדי גנים מעוכבי ההתפתחות בהם לומדים ילדינו יעברו מהגנים המותאמים להם לגני ילדים אשר ימוקמו בתוך מבני בתי ספר היסודיים בעיר.

חשוב להסביר , ילדי העיכוב ההתפתחותי צריכים הכנה רגשית ונפשית לפני כל שינוי ומעבר, אך נדמה כי העיריה שהתכוננה למעבר חצי שנה לפני ההודעה להורים, טרחה לבשר לנו ההורים כשבועיים לפני המעבר במכתב לקוני!.

חוסר הרגישות עורר זעם גדול בקרב ההורים ואף מטעם הצוותים החינוכיים אשר התבשרו על ההחלטה באותו זמן כמו ההורים. הצוותים, אשר מכירים את הילדים, יודעים שהמהלך שגוי ומזיק.

לאחר שפנינו לעיריית אשדוד בדרישה להימנע ממהלך דורסני ומקומם זה, ופנייתנו לא נענתה, החלטנו שלא ניתן לעירייה לפגוע בילידנו וכעת אנו פונים בעתירה לבית המשפט שיורה לעיריית אשדוד להימנע מסגירת הגנים המותאמים לילדינו.

 זהו המאבק המשפטי שלנו אך למעשה המאבק המשפטי של כל ההורים,

של כל האשדודים ושל כל מי שמנהל תקין, חינוך נכון לגיל הרך ובעיקר
 דרך ארץ חשובים לו!

כן. ממש כך. מדובר בהליך בעל חשיבות ציבורית אדירה - העברת מסר ברור וחד כי לא נתפשר, לא נשלח ילדנו למסגרות חינוכיות בעיתיות אשר אינן מתאימות להן.

כדי לנהל את המאבק המשפטי והציבורי הטוב ביותר, נגד גוף גדול שלא חוסך בהוצאות משפט לניהול מאבקים אלה, נזדקק לכמה שיותר תרומה ותמיכה, 
 

הסבר מפורט על המהלך המקומם הזה של עיריית אשדוד

בשיחה עם ראש מינהל החינוך בעירית אשדוד וראש העיר, הוסבר לנו, כי בעיקר מדובר בעניין לוגיסטי כזה שאמור בפועל על גב ילדינו לפתור את הבעיה.

טענות שונות על השילוב המוקדם וחשיבותו עפו באוויר, זאת לאחר שוועדות השמה לגני עיכוב התפתחותי לא אישרו שילוב בית סיפרי לרבים מילדי גני ה'עיכוב ההתפתחותי'. היה קשה שלא להבחין במה שנכתב מתחת לשורות, 

לעירייה אין גני ילדים לכולם ואת המחיר הכבד ישלמו ילדינו.

 

במתחם בית ספר לא ניתן להפריד במאה אחוז בין ילדינו לילדי בית הספר כיוון שישהו במבנה שעות רבות לאורך היום והשנה. ללא תהליך שילוב ארוך טווח, ילדים כילדים עלולים לזרוק לילדינו את המילים "אוטיסט", "מפגר" או כל מילה אחרת שתגרום לנזק נפשי בלתי הפיך. כהורים לילדים עם צרכים מיוחדים, אשר להם אנו הפה והעיניים בפעמים רבות, מחשבה זו בלתי נסבלת.


 הרי אם מדובר בשילוב אמיתי, אוכלוסיה רגישה זקוקה לשקט שלה ללא הפרעות. בעתיד הקרוב, ייווצרו מצבים בהם ילדים בגיל בית ספר שוועדת השמה לא העלתה לכיתה א' ילכו לצד חבריהם שעלו לכיתה א' מושפלים ומבולבלים. בעתיד הקרוב, בני ה- 4, המתקשים בסביבה רועשת, ישמעו 2 צלצולים כל שעה והמולה בכל עת מחוץ לכיתתם. ואם לא מדובר בשילוב אמיתי, אנו מדברים על מצב בו ילדינו כלואים במבנה בתוך מבנה, מודרים מאי פעם, מצב בו בחלק מהמקרים לשירותים יהיה חייב ללכת בליווי סייעת נוספת (התאמה מצד העיריה כדי להתגבר על עוד בעיה שהמעבר ייצור) לצד ילדים בוגרים, סייעת שתיקח ילדים לשירותים תיאלץ ללכת כ-100 פעם לשירותים כל יום כל השנה. מצב אבסורדי המגדיל את תחושת הניכור בין הצוות, הילדים והילדים האחרים בבית הספר.

 

כמו כן, ברמת התנאים, בכיתה בית ספרית שלא כמו בחטיבה צעירה או גן ילדים אין מרחב ומקום מספק לפינות. הסייעות לא יוכלו להחליף ולשמור על פרטיות ילדים לא גמולים כיוון שהשירותים הינם משותפים לכולם, ישטפו אותם מושפלים בכיור השירותים לעיני ילדים עוברים ושבים.

  

אנו מבקשים את תמיכתכם במאבק חברתי, מוסרי ומשפטי חשוב זה!!

 הפרויקט של

ילדים
צור קשר עם היזם
אנו, הורים מודאגים, אשר ביום שישי, 22.6.18, לפתע פתאום, ללא הכנה מוקדמת, הונחה בתיק הגן של ילדינו, הודעת פינוי ילדינו מגני הילדים המתואמים,. בנוסח קר ובירוקרטי התבשרנו כי כל ילדי גנים מעוכבי ההתפתחות יעברו מהגנים המותאמים להם לגני ילדים אשר ימוקמו בתוך מבני בתי ספר היסודיים בעיר
3,825
מתוך 45,000 ₪
8%מומן
42
ימים שנותרו
27
תורמים