אל תרעילו אותנו!

הפרויקט של שומרי הבית
<Embed>

*** עדכון***

אנשים מדהימים באמצע הדרך,

הגענו ליעד הראשוני במהירות שיא!

התמיכה של כל אחד ואחת מכם מרגשת ומעוררת השראה.

הרעיון שלנו הופך מחלום למעשה. כעת, כשיש לנו את הבסיס: אנחנו זקוקים לתמיכה נוספת על מנת להחיות את המיצג ולהפוך אותו לאירוע בלתי נשכח בתולדות המאבק האזרחי בארץ. תמיכה בסך 25,000 ₪ לטובת הדברים הבאים: הוספת חביות למיצג והובלתן, הפקת מדבקות לחביות, הפקת שילוט למיצג וסביבתו, אביזרים נוספים כמו סטיקלייטים וחבלי דייגים, דגם בגודל טבעי של מפגין,  800 מקלות תיפוף ביצור עצמי (אתם חושבים על מה שאנחנו חושבים???....), מסכים לסרטוני וידאו, הגברה, העמדת תשתית חשמל במרחב הציבורי, אישורי קונסטרוקטור, חשמלאי ומהנדס בטיחות.

היעד החדש:  65,000 ש"ח

מי שכבר תמך: אנא עזרו לנו לגייס תומכים נוספים על ידי שיתוף המיזם והוספת פנייה אישית. ספרו לחבריכם שאתם כבר תמכתם במאבק החשוב הזה!

אנחנו בטוחים בכל נימי נפשנו שננצח במאבק הזה, מאבק שייזכר כנקודת מפנה בכוחו של הציבור לקחת את עתידו בידיו ולהפסיק להירמס תחת אינטרסים עלומים של אנשים בודדים. ההתגייסות המופלאה שלכם רק מחזקת בנו את הידיעה הזו ומעניקה רוח גבית חזקה.

מיצג חביות המאבק ישמיע את הקריאה הזו בכל הכוח:
אל תתעסקו אתנו, אל תרעילו אותנו, לעולם לא נוותר על זכותנו לאוויר, ים, מים וחופים נקיים!


******************************************


קחו חלק במיצג סביבתי חסר תקדים שיביא את המאבק להרחקת אסדת הגז לתודעת הציבור. אנחנו מתכננים להקים מיצג חביות ענק של יותר מ-300 חביות ולמקם אותו במיקום מרכזי ביותר.רכשו חבית ועזרו לנו להקים את המיצג!


אז בשלב הזה אנחנו מניחים שאתם כבר מכירים את המאבק להרחקת אסדת הגז

עדיין לא?!?!

אוקיי, אז במספר מילים: בימים אלו נבנית אסדת הטיפול בגז של שדה ליוויתן אשר תוצב בעוד מספר חודשים במרחק של 10 ק"מ בלבד  מחוף דור

אז מה הבעיהבעיה גדולה! קודם כל, אסדה כזו פולטת יותר חומרים מסרטנים מכל המפעלים בארץ ביחד, כולל בז"ן ותחנת הכח בחדרה. אתם קולטים???  בנוסף לכך, בתהליך ההפקה מפרידים מהגז חומר רעיל שנקרא קונדנסט. דליפה שלו במקרה של תקלה, רעידת אדמה או טיל של נסראללה תיצור אסון אקולוגי ותשמיד לצמיתות את החופים היפים שלנו. ואם זה לא מספיק... אוהבים כספית? מים עתירים במתכות כבדות  שנשאבים מבטן האדמה ישפכו בקרבת החוף ובקרבת...נחשו מה... מתקני ההתפלה בחדרה! נחמד נכון? ואלו רק חלק מהבעיות של התכנון הנורא הזה. 

רגע, חדשות טובותיש פתרוןטיפול בגז במקום בו הוא נשאב, מעל פי הבאר, 120 ק"מ מהחוף. ככה לא נסבול מזיהום האוויר, במקרה של תקלה הקונדנסט לא יגיע לחוף ואת מי התוצר יחזירו חזרה לקידוח אל בטן האדמה. זה כל כך טוב, ואפילו כלכלי, עד כדי כך שאפילו היזם בעצמו הציע למדינה במשך שנתיים את האופציה הזו. כך גם מתוכנן במאגרים הסמוכים כריש ותנין וברוב המוחלט של המאגרים היום בעולם וכך גם בעלי המניות של ליוויתן מיישמים במאגר קפריסאי סמוך. משום מה, במקרה של מאגר ליוויתן המדינה התעקשה על טיפול בגז בקרבת החוף ועד היום לא נתנה סיבה מניחה את הדעת למחדל הזה. 

אין, אין מצב שניתן לטייקוני הגז וחבריהם בממשלה להקים את אסדות הטיפול בגז בפרצוף של מישור החוף. ברגע שהציבור הרחב יחשף לאסון הזה, אין להם סיכוי. זה בדוק. הבעיה: אותם טייקונים שולטים גם באמצעי התקשורת ומונעים כל סיקור רציני בערוצים המרכזיים

כאן בדיוק נכנס לתמונה מיצג החביות.

התוכנית: בוקר בהיר אחד בחודש מרץ, מיצג ענק של 320 חביות רעל שחורות מופיע במיקום סופר מרכזי שלא משאיר צ'אנס לתקשורת להתעלם מאיתנו

כאן אתה נכנס לתמונה!

רכוש חבית אחת או יותר, וביום שבו יצא לאור המיצג תדע שיש לך חלק בהצלת תושבי מדינת ישראל ובהצלת הים, החופים והמים של הארץ היקרה והאהובה שלנו. 

מילה על החביות: החביות הפכו כבר מזמן לסמל המאבק. הן איתנו בכיכרות ובצמתים, על גגות המכוניות וכמובן בהפגנות. לחבית משמעות כפולה: מצד אחד היא ממחישה ומסמלת את האסון הבריאותי והאקולוגי הצפוי לנו מאסדה קרובה לחוף. מצד שני, היא מסמלת תקווה: בעודנו מכים בעוצמה על החביות בהפגנות אנחנו משמיעים את קולנו, קול הציבור, באופן רם, חזק וברור: אנחנו לעולם לא נוותר על זכותינו לאוויר, ים, חופים ומים נקיים! 
ככל שירכשו יותר חביות המיצג יהיה גדול ואפקטיבי יותר

בסיום המאבק ולאחר חגיגת הניצחון החביות ימוחזרו או יתרמו למאבקים סביבתיים נוספים. התמיכה במיזם הינה עבור פעילות ציבורית.

יחד ננצח!

שומרי הבית.
ארגון התנדבותי ארצי.

קישור לדף של שומרי הבית בפייסבוקהפרויקט של

שומרי הבית
צור קשר עם היזם
ארגון "שומרי הבית" הנו ארצי בפריסתו, התנדבותי במהותו וסביבתי בתפיסתו, תוך הקפדה יתרה על התנהלות נאותה של חברות, קונגלומרטים וממשלות כלפי האזרחים והתושבים. הארגון מבוסס כולו על תרומות של אנשים פרטיים וגופים נטולי כל אג'נדה פוליטית, הרואים עמו עין בעין את מטרותיו. מטרות הארגון: 1. הפרדת הגז הגולמי למרכיביו- על פי בארות הקידוח בלב ים בלבד. 2. מניעת שינוע, אחסון וטיפול בתוצרי הלוואי המסוכנים של הגז הטבעי על אדמת ישראל. 3. הרחקת תעשייה פטרוכימית מריכוזי אוכלוסין בישראל. הצטרפו אלינו לעשייה המקדמת טוהר כפיים ציבורי, שמירה על ערכי כבוד הסביבה והזולת ולחימה בתופעות הון-שלטון המקעקעות את זכויותיהם השוות של הפרטים בחברה. שלחו לנו הודעה ונצרף אתכם לעשייה אזרחית ברוכה, בהתאם למקום מגוריכם- חוגי בית, ריכוז קבוצות מקומיות, פעילות בוועדות מטה ועוד. שמחנו לפגוש אתכם כאן. נשמח להיפגש גם בעולם האמתי. ”שומרי הבית“.