מצילים את היער

הפרויקט של הועד להצלת יער המורים
<Embed>

קחו חלק במאבק להצלת יער המורים שמהווה מסדרון אקולוגי דקיק וחשוב במיוחד. בזכות התרומות שלכם נוכל להגיש עתירה מול מוסדות התכנון, להפיק הפגנות ואירועי שטח ולהאבק במישור הציבורי-תקשורתי. 


הרס היער וכריתת מאות עצים, יגררו נזק בלתי הפיך לקהילת הצבאים המקומית שנמצאים בסכנת הכחדה עולמית חמורה, לצבועים שנמצאים בסכנת הכחדה ארצית ולשאר חיות האזור שזה ביתם - רק בזכות תרומתכם נוכל לפעול למען הצלת היער! 

 

הרקע 

הכל התחיל בשנת 2008 כשיצאה חברת מקורות עם תכנית גרנדיוזית הנקראת הקו החמישי לירושלים.

כחלק מהפרויקט החליטה מקורות על בניית בריכת מים עצומה בלב אזור מיוער וחשוב במיוחד באזור הרי יהודה, יער המורים, ועל פי הנתונים שבידנו, מקורות מעולם לא בדקה חלופות למיקום הבריכה ולא התחשבה בהרס המסדרון האקולוגי החשוב כל כך.

משנת 2008 בה תוכנן הפרויקט ועד היום, האזור ספג מהלומות סביבתיות קשות אך לא ניצחות, כמו גידור הכרמים באזור בית נקופה ובניית גדר המערכת.

בניית הבריכה והנחת הצנרת ממנה ואליה יהיו הקש האחרון

המאבק של תושבי הר אדר והסביבה למען היער

כשנודע לרוב תושבי הר אדר כמעט במקרה על החורבן הצפוי, כשביום 5.8.17 נעקרו עצים ללא רשיון בתוקף ובניגוד לחוק, אלה התארגנו במהרה והחלו במאבק רב תחומי ובגיוס משאבים וגורמים תקשורתיים וציבוריים לנושא.

במהלך החודשים האחרונים התארגנו תושבי האזור במשמרות סיור ביער ושמרו על עירנות כשבו בעת חברי הועד להצלת היער פעלו יומם וליל במישור המשפטי והחוקי.

בזכות ערנות זו ניצל היער מכריתה כאשר כלים כבדים עשו דרכם לתוכו עם שחר גם הפעם ללא היתר לביצוע עבודה בתוקף וניסו להציב עובדות בשטח.

הדרך נחסמה על ידי מכוניות התושבים שהוזעקו למקום והוצא נגד המבצעים צו ביניים שעצר את העבודות לאלתר.


זמן קצר לאחר שהובהר כי אין היתר בתוקף, חודש ההיתר על ידי הועדה לתשתיות לאומיות תוך התעלמות מבקשותינו לערוך תסקיר השפעה חדש שיבחן את השפעת הבניה על הסביבה שהשתנתה.


מצב המאבק כיום

ביום ה-30.1.18 עלה הנושא בועדת הפנים של הכנסת שחברת הכנסת נאוה בוקר יושבת בראשה בתמיכה של נציגי ארבע מפלגות גדולות מהקואליציה ומהאופוזיציה.

הועדה יצאה בקריאה חד משמעית וברורה לעצור את העבודות עד שיתקבלו חלופות נאותות למיקום הבריכה והצנרת שבין השאר מציבים את תושבי האזור בסכנת חיים של ממש בשל הכוונה להסיע במשך 3-5 שנים אלפי משאיות עמוסות דרך כבישי הגישה הצרים והרעועים שבסביבה.

מכל הימים שבשנה, ביום ט"ו בשבט האחרון, יום אחרי החלטת ועדת הכנסת, קיבלה מקורות אישור כריתה מחודש מידי פקיד היערות של משרד החקלאות  

בעקבות השתלשלות העניינים נזעקנו והזעקנו את כל תושבי הסביבה לתרום מכיסם על מנת שנוכל לצאת בעתירה כמה שיותר מהר ובתוך שלושה ימים גייסנו מעל 50000 ש"ח שאפשרו את התנעת המהלך שבזכותו קיבלנו צו ביניים נוסף שעצר את הכריתה.


מה אנחנו צריכים מכם

כרגע אנחנו עומדים בפני דיון מכריע שנקבע לתאריך ה-11.3.18.

עכשיו אנחנו מבקשים את עזרת הקהל הרחב במימון שכר עורכי הדין, אגרות בתי המשפט, חוות דעת מקצועיות לועדות בכנסת ולדיונים ובמימון פעילות תקשורתית וציבורית.

חשוב לציין כי כל חברי הועד להצלת היער הם אנשים עובדים שמנדבים את זמנם הפנוי מרצונם הטוב לטובת המאבק ללא רווח כלכלי.

אז מי מכם שמאמינים בהגיון, באהבת הארץ והטבע ובצדק, מוזמנים לתרום כאן ולעשות טוב לארץ כולה, כי ברגע שיהיה תקדים משפטי חזק מול חברות תכנון ארציות שלא לוקחות בחשבון את השפעתן על הסביבה, אנחנו סבורים שדרך ההתנהלות כולה תעבור שינוי חיובי.

הצטרפו למאבק ותרמו כדי שהאזור הקסום הזה לא יחרב ושהצבאים ימשיכו לחיות פה ושנדע כי עשינו למען הסביבה ולמען הדורות הבאים.

תודה!הפרויקט של

הועד להצלת יער המורים
צור קשר עם היזם
הועד להצלת יער המורים פועל במטרה למנוע את האסון האקולוגי והתחבורתי שמאיים על האזור. בין חברי הועד נמנים תומר לשם, יצחק רביחיא, ענת כנפו, עמיר אריהן ואורי אבלס. הגענו לנקודה מכרעת בה בעזרתכם נוכל לנצח ולהנציח יער שהוא מקור חיים לצבאים וצבועים שנמצאים בסכנת הכחדה לעצים ופרחים מוגנים ולחיות רבות אחרות.
22,990
מתוך 100,000 ₪
23%מומן
4
ימים שנותרו
58
תורמים
מינימום 30 תודת העצים והפרחים
האורנים, הברושים, האלונים ועצי הזית ומרבדי הרקפות, הכלנית, האירוסים ונרקיסים ימישכו להפיץ את זרעם וצבעם תודות לכם!
2 תורמים
מינימום 50 תודת חיות היער
הצבאים, התנים, השועלים, הצבועים ואפילו השליוים ימשיכו בסדרי יומם הרגילים והכל תודות לכם!
13 תורמים
מינימום 100 מייל תודה אישי מתושבי האזור
נכון שהיער לא שלנו אבל מעבר לכל המבקרים שמגיעים מכל המדינה לטייל בו בסופי השבוע ובחגים הוא מהווה לנו בית ונותן לנו נחת ואוויר צח ועל כן נודה לכם מכל הלב על שאפשרתם ליער להיות
6 תורמים
מינימום 200 תרומה ללא תמורה
2 תורמים
מינימום 250 תעודת הוקרה - 'הצלתי עץ'
ערך חייו של עץ אינו נמדד בכסף אבל לצערנו לכל עץ תג מחיר במאבק המשפטי וזה בערך המחיר שתעלה לנו הצלה של עץ

תשלח בדואר, או איסוף מהר אדר
13 תורמים
מינימום 400 תרומה ללא תמורה
0 תורמים מתוך 25
מינימום 500 תעודת הוקרה ופוסטר של הציירת ריקי רוטנברג
הצלתם שני עצים וגם קיבלתם פוסטר של הציירת הידועה בת המקום שביתה משקיף ליער המדובר שנתן ונותן לה השראת יצירה שמשפיעה הרבה מעבר לגבולות הארץ

הפוסטר ישלח אליכם בדואר
2 תורמים מתוך 40
מינימום 750 סיור צילום ביער שהצלתם ותעודת הוקרה
בואו עם המצלמה או הנייד ונטייל ביחד בנבכי היער הניצל, ננשום לרווחה ונצלם אור וצל, פרחים ועצים ואם יתמזל המזל, יופיעו גם כמה צבאים
0 תורמים מתוך 12
מינימום 800 תרומה ללא תמורה
0 תורמים
מינימום 1000 בקבוק יין מיקב הר אדר
מיץ הענבים ישב בחביות בפסגת ההר וספג בטעמו את האוויר הצלול שהטבע סביב סיפק, מספק ובעזרתכם, ימשיך לספק לדורות

את היין אפשר יהיה לאסוף מהר אדר או שישלח אליכם
2 תורמים
מינימום 1500 תרומה ללא תמורה
0 תורמים
מינימום 3000 תרומה ללא תמורה
4 תורמים
מינימום 5000 תרומה ללא תרומה
0 תורמים
מינימום 10000 תרומה ללא תמורה
0 תורמים