חושפים את האמת

הפרויקט של אסף אברהם ופרץ ראובן
<Embed>


מציגים את העובדות - חושפים את האמת! 


יוזמת הסברה ישראלית של צוות ארכאולוגים מציגה עדויות מראשית ימי האסלאם - החושפות קשרים תרבותיים הדוקים בין מוסלמים ויהודים לאורך פרק זמן של מאות שנים 

וזאת, בניגוד לטענות ההכחשה וההסתה נגד ישראל כיום.


מדובר ביוזמה פרטית אשר אינה קשורה לארגון או גוף פוליטי


והיא נועדה לתמוך ולסייע למערכות ההסברה אל מול מתקפות הדה-לגיטימציה המופנות נגד מדינת ישראל.
אנו קבוצת ארכאולוגים

פעלנו עד כה באופן פרטי ומתקציב עצמאי דל - שאזל

אנו זקוקים לתמיכתם על מנת להשלים חשיפת ממצאים נוספים

אשר יתנו מענה הולם לגלי ההכפשה

באופן מדעי

  

   


 אז מה הרעיון בעצם? 


 זירת ההסברה הישראלית עוסקת כיום בעיקר במגננה ובהדיפת ההכפשות והשקרים המופצים ע"י מדינות שונות וארגונים אנטי-ישראליים – שדוגלים בקו תקיף נגד ישראל וכוללים גם גילויי אנטישמיות.  


להכפשות הללו מטרה ברורה והיא לערער על עצם הלגיטימיות של מדינת ישראל. אנו נוקטים בקו יזום ומציגים עדויות היסטוריות העומדות בסתירה חזקה לטענות המושמעות כלפי ישראל כיום.    באמצעות חשיפתן של עדויות היסטוריות אנו חושפים לעולם בכלל ולעולם המוסלמי בפרט את הדינמיקה והקשרים התרבותיים שהתקיימו לאורך מאות רבות של שנים בין מוסלמים ויהודים הכוללים מוטיבים תרבותיים, דתיים ואמנותיים משותפים.


 זירת ההסברה ברשתות החברתיות מאפשרת לנו להעביר מידע הסברתי חשוב ומשמעותי. חשיפת הממצאים תחזק את מעמדה הבינלאומי של ישראל בעולם.   


 בכוונתנו לחשוף עדויות נוספות בעלות משמעות מדעית והסברתית רבה. 


 פרסום העדויות לא יוכל להיעשות ללא התמיכה שלכם! 
 אז לאן הולך הכסף שלכם? 

 


כל שקל שיגויס מעבר ליעד זה יופנה לטובת קידום הפעילות ההסברתית!התמיכה בפרויקט שלנו תחזק את ההסברה הישראלית ותיתן מענה הוגן וראוי להשמצות שנשמעות היום.     

 התגייסו למאמץ שלנו להגן על מדינת ישראל ולחזק את תדמיתה החיובית בעולם.   


 הגעתם עד לפה ועוד לא בחרתם תשורה?

   1. בחרו את התשורה שהכי מתאימה לכם 

 2. מלאו את הפרטים שלכם

 3. תמכתם! עזרתם! ואתם חלק מהשינוי!!

     
הפרויקט של

אסף אברהם ופרץ ראובן
צור קשר עם היזם
את יוזמת ההסברה מובילים הארכאולוגים אסף אברהם ופרץ ראובן העוסקים זמן רב במחקר הארכאולוגי של ירושלים. 👈🏻 אסף אברהם - ארכאולוג, דוקטורנט באוניברסיטת בר-אילן. שימש כארכאולוג ומנהל השטח בפרויקט סינון העפר מהר הבית וכמנהל הגן הלאומי סובב חומות ירושלים מטעם רשות הטבע והגנים. מבין פרסומיו שזכו לחשיפה רבה - גילוי מרצפות היוקרה ששמשו ברחבת הר הבית בירושלים בימי בית המקדש השני (2007). בשנת 2016 פירסם יחד עם הארכאולוג פרץ ראובן את דבר קיומה של כתובת ערבית בת אלף שנה המעידה כי בראשית התקופה המוסלמית כונה מבנה כיפת הסלע בהר הבית בשם "בית אלמקדס" – בית המקדש. 👈🏻 פרץ ראובן - ארכאולוג ומזרחן, דוקטורנט באוניברסיטה העברית בירושלים. מומחה לארכאולוגיה מוסלמית וביזנטית. כתב עשרות מאמרים העוסקים בנושאי האיסלאם הקדום ובמעבר בין התקופה הביזנטית לתקופה המוסלמית הקדומה תוך התמקדות בארכיטקטורה ובקרמיקה. היה שותף למחקרים ופירסומים במסגרת חפירות ד"ר אילת מזר בעיר דוד ובעופל, בין היתר במחקר מדליון הזהב מהעופל עליו הופיע סמל מנורת המקדש – ממצא אשר זכה לפרסום רב. חוקר ומפרסם פריטי אדריכלות מהר הבית מאבן ומעץ מן התקופה הרומית ועד התקופה המוסלמית הקדומה. בקיא בתרבות ובשפה הערבית ומתמחה בחקר כתובות מוסלמיות קדומות.
9,661
מתוך 128,000 ₪
8%מומן
49
ימים שנותרו
28
תורמים
מינימום 80 מכתב תודה אישי במייל
בהוקרה על תמיכתך במיזם ההסברה ישלח אליך מכתב תודה אישי מצוות הארכיאולוגים.
9 תורמים
מינימום 120 מכתב תודה מעוצב במייל
בהוקרה על תמיכתך במיזם ההסברה ישלח אליך מכתב תודה מעוצב מצוות הארכיאולוגים
1 תורמים
מינימום 150 גלויה עם תמונות הממצאים
גלויה אישית ובה ריכוז של ממצאים ארכיאולוגים המופיעים במיזם ההסברה. הגלויה תשלח לביתכם.
2 תורמים
מינימום 180 גלויה עם תמונות הממצאים הארכיאולוגים בהוקרה אישית
גלויה חגיגית ובה ריכוז של ממצאים ארכיאולוגים המופיעים במיזם ההסברה. הגלויה תשלח לביתכם עם עם הוקרה אישית מצוות הארכיאולוגים.
1 תורמים
מינימום 200 קובץ תמונות של ממצאים לשימוש הסברתי בארץ ובעולם
קובץ דיגיטאלי (PDF) באיכות גבוהה להצגת והדפסת תמונות הממצאים הארכיאולוגיים מראשית התקופה המוסלמית המאירים את הקשר ההדוק שבין האיסלאם ליהדות. לתמונות מצורפים הסברים מלווים. ניתן לעשות שימוש בקובץ לטובת פעילות הסברתית בארץ ובעולם.
1 תורמים
מינימום 200 חולצת T עם ציור המטבע המוסלמי עם סמל המנורה
חולצת T עם ציור של המטבע מראשית התקופה המוסלמית הנושא את סמל מנורת שבעת הקנים. מתחת למטבע הביטוי באנגלית It's all about History.
החולצה תישלח לרוכשים בדואר בסיום הפרויקט.
2 תורמים
מינימום 250 פוסטר של הממצאים המוסלמיים עם הסמלים היהודיים
פוסטר תמונות של הממצאים ארכיאולוגים באיכות גבוהה. הפוסטר ישלח לביתכם בדואר.
1 תורמים
מינימום 350 העתק מטבע מוסלמי - סמל המנורה (מחיר מיוחד לקמפיין)
העתק של מטבע מוסלמי בן 1300 שנה מהתקופה האומיית. בצדו האחד סמל מנורת שבעת הקנים המקדש והכתובת בערבית لا إله إلا الله "אין אל מבלעדי אללה" ובצדו השני הכתובת בערבית محمد رسول الله "מוחמד שליח האל". המטבע עשוי נחושת. מטבעות המנורה המוסלמיים הוטבעו בתקופה האומיית בה התעצבו המסורות המוסלמיות.
1 תורמים
מינימום 350 העתק מטבע "מחצית השקל" מתקופת בית המקדש השני
העתק של מטבע יהודי משנת 67 לספירה שהוטבע בזמן המרד הגדול של היהודים ברומאים. על צדו האחד ציור ענף עם שלושה רימונים. מסביב כיתוב בעברית (בכתב העברי הקדום): "ירשל(י)ם קד(ו)שה". בצדו השני סמל גביע ומעליו האות א' (שנה ראשונה למרד הגדול) ומסביב כיתוב בעברית (בכתב העברי הקדום): "חצי השקל".
המטבע של מחצית השקל נמצא בפרויקט סינון העפר מהר הבית.
המטבע יוענק בתוך קופסה מותאמת.
0 תורמים
מינימום 350 סדרת ספרי הטיולים "60 מסלולי טיול בארץ התנ"ך"
הסדרה מציעה מסלולים מגוונים בעקבות סיפורי התנ"ך. המסלולים מפורטים וכוללים מפות ברורות לצד ציטוטים מן המקרא. הזדמנות לחוויה תנ"כית אמיתית. מחברי הסדרה דוד וערן גל אור (אב ובנו) מורי דרך מוכרים בעלי ניסיון הדרכתי עשיר.
2 תורמים מתוך 10
מינימום 350 סדרת הספרים "לכל אחד ירושלים - 50 מסלולים"
תמיד רציתם להכיר טוב יותר את ירושלים? זו ההזדמנות שלכם. 50 מסלולי סיור ברחבי העיר בשלושה ספרים: העיר החדשה, העיר העתיקה והקדומה ו-העיר ההיקפית. יגרמו לכל אחד ואחת מכם להתאהב בירושלים בכל פעם מחדש.
הסדרה תישלח לרוכשים בדואר.
1 תורמים מתוך 10
מינימום 500 סיור זוגי בהר הבית (11.3.18)
סיור בהר הבית עם הארכיאולוג אסף אברהם. הסיור יתמקד בנושאי מסורות הר הבית בראי שלוש הדתות המונותאיסטיות והקשרים הבין תרבותיים שביניהן. הסיור מתאים גם לציבור שומרי מסורת.
* יתקיים ב 11 למרץ (יום ראשון) בשעה 07:30. יציאה משער הכניסה למתחם הר הבית (סמוך לשער האשפות).
* משך הסיור: 3 שעות
פרטים מלאים על הסיור ישלחו לרוכשים.
0 תורמים מתוך 25
מינימום 500 סיור זוגי בהר הבית (18.3.18)
סיור בהר הבית עם הארכיאולוג אסף אברהם. הסיור יתמקד בנושאי מסורות הר הבית בראי שלוש הדתות המונותאיסטיות והקשרים הבין תרבותיים שביניהן. הסיור מתאים גם לציבור שומרי מסורת. יתקיים ב 18 למרץ (יום ראשון) בשעה 07:30. יציאה משער הכניסה למתחם הר הבית (סמוך לשער האשפות).
* משך הסיור: 3 שעות
פרטים מלאים על הסיור ישלחו לנרשמים.
1 תורמים מתוך 25
מינימום 500 סיור זוגי בעיר העתיקה ירושלים (12.3.18)
בהדרכתו של הארכיאולוג והמזרחן פרץ ראובן הסיור יתקיים הסיור ברובע הנוצרי והמוסלמי בעיר העתיקה. בסיור נעקוב אחר התפתחות האמנות האדריכלית המוסלמית הקדומה מהתקופה האומיית ועד לתקופה העות'מנית. דגש מיוחד ינתן על האמנות האדריכלית הממלוכית ושרידיה המרשימים. הסיור יתקיים ב 12 למרץ (יום שני). יציאה מרחבת הכניסה לשער יפו בשעה 10:00.
* משך הסיור: 3 שעות
פרטים מלאים על הסיור ישלחו לנרשמים.
0 תורמים מתוך 25
מינימום 500 סיור זוגי בעיר העתיקה ירושלים (19.3.18)
בהדרכתו של הארכיאולוג והמזרחן פרץ ראובן יתקיים הסיור ברובע הנוצרי והמוסלמי בעיר העתיקה. בסיור נעקוב אחר התפתחות האמנות האדריכלית המוסלמית הקדומה מהתקופה האומיית ועד לתקופה העות'מנית. דגש מיוחד ינתן על האמנות האדריכלית הממלוכית ושרידיה המרשימים. יתקיים ב 19 למרץ (יום שני). יציאה מרחבת הכניסה לשער יפו בשעה 10:00.
* משך הסיור: 3 שעות
פרטים מלאים על הסיור ישלחו לנרשמים.
0 תורמים מתוך 25
מינימום 500 סיור זוגי על שביל ירושלים למטיבי לכת (15.3.18)
סיור על שביל ירושלים מהגן הלאומי עמק צורים ועד למרגלות הר הבית. הסיור יתקיים עם הארכיאולוג אסף אברהם. המסלול יכלול היכרות עם הגן הלאומי עמק צורים המשחזר את הנוף הקדום של הר הזיתים. המשך על גבי מסלול העובר לאורכו על פתחת נחל קדרון תוואי קסום של מטעי זיתים וכנסיות נוצריות. נגיע למצבת הקבורה המפורסמת של יד אבשלום ונעלה משם במשעול האחרון עד לפינת העופל מקום העלייה הקדום להר הבית. יתקיים בתאריך 15 למרץ (יום חמישי) בשעה 10:00.
* משך הסיור: 3 שעות
מייל מפורט ישלח לנרשמים.
0 תורמים מתוך 25
מינימום 500 סיור זוגי על שביל ירושלים למטיבי לכת (22.3.18)
סיור על שביל ירושלים מהגן הלאומי עמק צורים ועד למרגלות הר הבית. הסיור יתקיים עם הארכיאולוג אסף אברהם. המסלול יכלול היכרות עם הגן הלאומי עמק צורים המשחזר את הנוף הקדום של הר הזיתים. המשך על גבי מסלול העובר לאורכו על פתחת נחל קדרון תוואי קסום של מטעי זיתים וכנסיות נוצריות. נגיע למצבת הקבורה המפורסמת של יד אבשלום ונעלה משם במשעול האחרון עד לפינת העופל מקום העלייה הקדום להר הבית. יתקיים בתאריך 15 למרץ (יום חמישי) בשעה 10:00.
* משך הסיור: 3 שעות
מייל מפורט ישלח לנרשמים.
0 תורמים מתוך 25
מינימום 600 סיור זוגי באתר העופל בירושלים (14.3.18)
סיור באתר העופל בירושלים עם הארכיאולוג פרץ ראובן שהיה שותף למחקר הממצאים תחת ניהולה של הד"ר אילת מזר. נציג את הגילויים המרגשים שנתגלו באתר לאחרונה בדגש על סיפור גילויו של מדליון הזהב עם סמל מנורת המקדש. נדון ביחסים שבין היהודים הנוצרים והמוסלמים בירושלים בעת העתיקה ונראה את ביטויים בממצאים בשטח. יתקיים ב 14 למרץ בשעה 10:00. נפגשים בכניסה למרכז דודסון (סמוך לשער האשפות).
* משך הסיור: 3 שעות
פרטים מלאים על הסיור ישלחו במייל לנרשמים.
0 תורמים מתוך 25
מינימום 600 סיור זוגי באתר העופל בירושלים (21.3.18)
סיור באתר העופל בירושלים עם הארכיאולוג פרץ ראובן שהיה שותף למחקר הממצאים תחת ניהולה של הד"ר אילת מזר. נציג את הגילויים המרגשים שנתגלו באתר לאחרונה בדגש על סיפור גילויו של מדליון הזהב עם סמל מנורת המקדש. נדון ביחסים שבין היהודים הנוצרים והמוסלמים בירושלים בעת העתיקה ונראה את ביטויים בממצאים בשטח. יתקיים ב 21 למרץ בשעה 10:00. נפגשים בכניסה למרכז דודסון (סמוך לשער האשפות).
* משך הסיור: 3 שעות
פרטים מלאים על הסיור ישלחו במייל לנרשמים.
0 תורמים מתוך 25
מינימום 650 העתק מטבע מנורה המוסלמי + הקדשה
העתק של מטבע מוסלמי בן 1300 שנה מהתקופה האומיית. בצדו האחד סמל מנורת שבעת הקנים המקדש והכתובת בערבית "אין אל מבלעדי אללה" ובצדו השני הכתובת בערבית "מוחמד שליח האל". המטבע עשוי מפליז. מטבעות המנורה המוסלמיים הוטבעו בתקופה האומיית בה התעצבו המסורות המוסלמיות בהשפעה עמוקה גם של מסורות יהודיות. המטבע יוענק בתוך קופסת עץ זית מהודרת עם הקדשה חרוטה על המכסה.
0 תורמים
מינימום 1200 פגישה עם הארכיאולוגים והענקת מזכרת אישית
פגישה אישית עם הארכיאולוגים המובילים את יוזמת ההסברה (אסף אברהם ופרץ ראובן) הפגישה תתואם באופן אישי עמכם. בפגישה תוכלו לצפות ולחוש במטבע המוסלמי הקדום עם סמל המנורה ובנוסף תקבלו באופן אישי העתק של המטבע הייחודי בקופסת עץ מהודרת. ניתן לצרף לפגישה עד 6 חברים נוספים או כביקור משפחתי.
0 תורמים מתוך 10
מינימום 2000 הרצאה על יחסי יהודים ומוסלמים בא"י בראשית האיסלאם
נשמח להגיע לקהילה שלכם ולהרצות בפניכם אודות יחסי איסלאם ויהדות במאות הראשונות לעליית האיסלאם.
נגיע עם מצגת עשירה ומפורטת בה נציג ממצאים ארכיאולוגים אשר טרם זכו להכרה ציבורית. להרצאה נגיע עם מטבע מוסלמי מקורי בן 1300 שנה ועליו סמל מנורת המקדש.
מועדי ההרצאות יתואמו עם נציגי קהילתכם באופן אישי.
0 תורמים מתוך 10
מינימום 3000 אות כבוד!
תודה לך! בתרומה שלך אתה נותן חסות לפעילות ההסברתית בעולם!
תקבל עדכון שוטף על פעילות ההסברה ונגזרותיה.
בנוסף, תשלח מזכרת אישית של העתק מטבע המנורה המוסלמי בתוך קופסת עץ זית מהודרת עם מכתב הוקרה מצוות הארכיאולוגים.
0 תורמים
מינימום 5000 תכשיט יוקרתי עם סמל מגן דוד - זהב עם שיבוץ יהלומים
תכשיט יוקרתי עם סמל המגן דוד - זהב עם שיבוץ יהלומים, מבית IDC. האבן בתכשיטים היא מהר הבית.
סמל המגן דוד היה בשימוש בקרב יהודים ומוסלמים לאורך תקופה ממושכת מהמאה ה12 ועד לעת החדשה. תכשיט יוקרתי זה מבית IDC הוא סמל לתקופה של דיאלוג בין דתי עמוק בין יהודים ומוסלמים. בעיטור משולבת אבן מירושלים המסמלת את החיבור ההיסטורי לעיר.
0 תורמים מתוך 2
מינימום 5000 תכשיט יוקרתי עם סמל המנורה - זהב
תכשיט יוקרתי עם סמל המנורה - זהב, מבית IDC. האבן בתכשיטים היא מהר הבית.
סמל מנורת המקדש המגיע מהעולם היהודי נכנס לתוך שרשי האמונה המוסלמית בראשית ימי האיסלאם הסמל מופיע על מטבעות וכלים מהתקופה. השימוש בסמל המנורה סימל את תחייתה של ירושלים בדגש על שיקום המבנים בהר הבית שבוצע על ידי השליטים האומיים בראשית התקופה המוסלמית בארץ ישראל - תהליך שהיו שותפים לו יהודים שהתגוררו בעיר. בשרשרת מבית IDC מנורת זהב בתוך מעגל אבן מירושלים.
0 תורמים מתוך 2