הגנה משפטית לדיילי אל על

הפרויקט של דיילים קבועים
<Embed>

ציבור, משפחה, וחברים יקרים,

אנחנו רוצים להתפרנס בכבוד. 

אם היינו מקבלים שכר לפי ההסכם החתום שלנו, לא היינו עניים. אבל למה צריך חוזה אם צד אחד לא מקיים את הכתוב בו?

עזרו לנו במאבקנו הצודק על קיום ההסכם שלנו שמופר ללא הפסקה. 

בכסף נשתמש להגנה משפטית, זוהי הדרך היחידה שלנו לדרוש את קיום ההסכם שלנו. מכתבים ששלחנו, דרישות לקיום ההסכם, בקשות והסברים - נענים ע"י המעסיק שלנו בשלילה באופן קבוע, לצערנו. על כן אנחנו פונים אליכם, לעזרתכם.

לאחרונה, לאור מאבק הטייסים, החלטנו להרים את הראש ולדאוג לעצמנו. אנחנו כ140 איש שעובדים בין 10 ל25 שנה באל על. אנחנו גם חושבים על עתידם של 800 איש צעירים מאיתנו שעובדים כדיילות ודיילים זמניים ומפוטרים פעם ב5 שנים רק כדי להיות מוחזרים לעבודה כעבור 3 שנים (תקופת ה״צינון״ - כדי שימשיכו להיות מוגדרים כזמניים). אנחנו היינו במקומם עד לא מזמן ואנחנו לא שוכחים מהיכן באנו. 

שכרו של דייל שהתחיל לעבוד אתמול שווה לשכרו של דייל שעובד 15 שנה. 4825 ₪ שכר מינימום. 

אבל תאמינו או לא, באל על חושבים שאפילו שכר מינימום לא מגיע לנו, המעסיק שלנו רוצה לשלם לנו 3862 ש"ח בשנת העבודה הראשונה שלנו, ואם לא היה חוק שכר מינימום היינו חוזרים הביתה לאחר שבועיים שלא ראינו את המשפחה עם 3862 ש"ח. למזלנו יש חוק שכר מינימום ורובנו מקבלים "השלמה לשכר מינימום". 

בשנת העבודה העשירית לדוגמא, אנחנו אמורים להרוויח 4225 ש"ח (עדיין הרחק מתחת לשכר המינימום במשק). חשוב לציין את זה מאחר ואל על תטען שהציעה לנו העלאת שכר של 10%. בואו נעשה חשבון לדייל שעובד כבר 10 שנים בחברה:

4225 ועוד 10% הם  4647 ש"ח לחודש. זה אומר שגם 10% תוספת עדיין נמצאת מתחת לשכר המינימום גם אחרי 10 שנות ותק, ועל כן תוספת שכר כזו, כמו שטען לאחרונה מנכ"לינו בוועדת הכלכלה בכנסת - היא לא העלאה אלא הונאה. השכר אותו שכר - השלמה לשכר מינימום של 4825 ש"ח.

הסכם ההעסקה שלנו מופר באופן קבוע, ואנחנו מבקשים את עזרתכם כדי להילחם באופן חוקי ולהגן על החוזה שלנו. 

לכשננצח, יחזור הכבוד שלנו, וגם החיוך כשנפגוש אתכם במטוס. וחשוב באותה מידה - אותם 800 דיילים זמניים צעירים מאיתנו - ידעו שיש סיבה להמשיך לעבוד במקצוע שאנחנו כל כך אוהבים. 

נכון זהו החוזה שלנו, אבל הוא מופר, וקשה לנו כעניים להילחם משפטית בענק העשיר, שלא כל כך אוהב לשלם לפי החוזה או לפי החוק. 

דיילות ודיילי האוויר עוברים הדרכות עזרה ראשונה וחירום בהתאם לחוקי הטייס - תפקידנו המרכזי הוא להצליח לפנות את כל נוסעי המטוס בשעת חירום תוך 90 שניות. 

אנחנו סומכים עליכם שתעזרו לנו, כמו שאתם יכולים לסמוך עלינו שנדע לפנות אתכם מהמטוס בתוך 90 שניות, וגם שנמשיך לקבל אתכם בחיוך בעלייתכם למטוס, בטיסה עצמה, וכשניפרד לשלום.


באהבה

דיילות ודיילי האוויר שלכם בדרך לחופשה או לפגישה
הפרויקט של

דיילים קבועים
צור קשר עם היזם
מגזר הדיילים הקבועים באל על כ140 איש ואשה, עובדים מסורים של החברה כ-10 עד 25 שנה מרויחים שכר מתחת למינימום ומקבלים השלמה לשכר המינימום. אנחנו צריכים את עזרתכם, חברים משפחה וציבור יקר. אנחנו אוהבים אתכם ואוהבים את העבודה שלנו, אבל ההנהלה שלנו לא אוהבת אותנו, בעצם אולי אוהבת אותנו בגלל שאנחנו זולים כל כך. אנחנו צריכים עזרה משפטית ויח״צית וקוראים לכם להתגייס ולעזור לנו. עזרו לנו לשמור על כבודנו הכלכלי - בעזרתכם נילחם לקיום החוזה שלנו שמופר ללא הפסקה, וגם נדאג לעתידם של עוד כ800 דיילים זמניים שאנחנו מהווים האופק הקידומי והביטחון הכלכלי שלהם.
202,331
מתוך 200,000 ₪
101%מומן
0
ימים שנותרו
626
תורמים
מינימום 100 סיכת הדיילים
נשלח אליכם את סיכת הדיילים המעוצבת שלנו (תמונת הפרופיל)
בנוסף לתעודת הוקרה על התמיכה ועדכונים שוטפים
236 תורמים
מינימום 250 3 סיכות הדיילים המעוצבות
בנוסף לתעודת הוקרה על התמיכה ועדכונים שוטפים
219 תורמים
מינימום 500 חולצה פלוס 3 סיכות
בנוסף לתעודת הוקרה על התמיכה ועדכונים שוטפים
86 תורמים
מינימום 1000 3 חולצות פלוס 3 סיכות
בנוסף לתעודת הוקרה על התמיכה ועדכונים שוטפים
39 תורמים